reklamı kapat

POPÜLER

instagram yeni özellik

Instagram kodlarına keşfedilen ilginç özellik

Instagram yepyeni bir özellik üzerine çalışıyor. Daha önce ağırlıklı olarak bireysel kullanımlara yönelen platform, arkadaşlarınızla beraber vakit geçirebileceğiniz bir çözüm sunuyor.

1 milyarın üzerinde kullanıcısıyla Instagram, daha çok birey odaklı bir uygulama olarak hayatımızda yer alıyor. Arkadaşlarımızla paylaşım yapma ve vakit geçirme konusunda minimum özellikler sunan uygulamanın bu alandaki en büyük adımı “iki kişiyle canlı yayın yapma” seçeneği olmuştu. Ancak bu durum değişiyor. Önümüzdeki dönemlerde Instagram üzerinden video izlerken bir arkadaşınızı daha beraber izlemeye davet edebileceksiniz. Bir kez daha Jane Manchun Wong‘un kodlarda keşfettiği bu özellik ise aslında çok yabancı bir özellik değil. Facebook bir süredir bunu gruplarda kullanıma sunmuş durumda. Bir grup içinde “Video izleme partisi” düzenleyebiliyor ve katılımcılarla aynı anda video izleyebiliyorsunuz. Instagram’ın da benzer bir sistem üzerine kurulu yeni bir özellik getirmesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İzleme listesi oluşturma

Kodlarda “içerikleri beraber izleme” ve “izleme listesi” gibi detaylar görünüyor. Bu da bizim Facebook’ta halihazırda sahip olduğumuz özelliğe çok benzer bir deneyimle karşılaşacağımız anlamına geliyor. Jane Manchun Wong özelliğin mesajlar kısmında kendini göstereceğini belirtiyor. Bu durumda, Facebook’ta olduğu gibi koca bir grubun aksine iki kişilik izleme seanslarının oluşturulacağı varsayabiliriz. Platformun yeni özellik hakkında yaptığı resmi bir açıklama ise şimdilik yok. Kodlarda yer alan bu özelliğin son haline kavuşup kavuşmayacağı da ne yazık ki bilinmiyor.

İlginizi çekebilir

WhatsApp’ın 10. yıl kutlama videosu