reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram’dan yorum sistemine yönelik dikkat çeken yeni özellik

Sosyal medyanın son dönemde sık sık yeni özelliklerle gündeme gelen platformu Instagram, yeni bir test daha yapıyor. Bu sefer yorum sitemi üzerine çalışmış görünüyor.

Hali hazırda birçok kullanıcıda görünen bu yeni özellik, kişilerin Instagram içerisindeki fotoğraflara daha hızlı yorum yazabilmesine imkan tanıyor. Yeni süreçte artık bir fotoğrafa yorum yapmak için “yorum” simgesine basılmasına gerek kalmıyor. Yorum bölümünü aşağıda görebileceğiniz üzere fotoğrafların hemen altına açık şekilde yerleştiren şirket, ufak ancak etkili bir değişiklik yapmış görünüyor. Diğer yorumları görmeden yorum yapma anlamına da gelen özellik, deneyen bazı kişiler tarafından oldukça beğeniliyor. Bazı kişiler ise genel olarak gereksiz bulduklarını belirtiyor.

Instagram

Instagram sürekli yeni özellik test ediyor

Yeni özelliğin yakın zaman içerisinde herkes için aktif edileceği belirtiliyor. Şu an aktif edilen kişilerde dahi belirli içeriklerde görünen yorum özelliği, ilginç bir deneme olarak görülüyor. Şirket ayrıca “regram” özelliğinin testlerine de devam ediyor. Kişilerin fotoğraflar / videolar altına yerleştirilen simge üzerinden beğendiği içeriği kendi profilinde paylaşmasına imkan tanıyan özellik, “retweet” gibi çalışıyor. Buna ek olarak hikayeler içerisine GIF ekleme ve hikayeleri kaydetme gibi özellikler de geliştiriliyor. Son olarak  içeriklerin WhatsApp üzerinden paylaşılması da gündemde bulunuyor.