reklamı kapat

POPÜLER

Instagram
instagram test
instagram test

Instagram yeni özelliklerini test edecek kullanıcılar arıyor

Instagram, yeni özelliklerini test edecek kullanıcılar arıyor. Alpha test süreci ortaya çıkan uygulamanın getireceği yenilikler merak konusu.

Instagram bir süredir Android Beta programı uyguluyor. Hesap değiştirme, birden fazla fotoğrafı aynı anda paylaşma ve benzeri özellikler önce bu programda kullanıcılar tarafından test ediliyor ve daha sonra güncellemenin onaylanıp onaylanmayacağı belli oluyor. Popüler fotoğraf paylaşım uygulamasının yeni ortaya attığı Alpha programı ise Beta programından daha farklı bir versiyonu teste sokuyor. Burada test edilen özelliklerin de kesin olarak uygulamaya gelme garantisi yok elbette.

Android Police tarafından fark edilen Android Alpha programı için Reddit’te bir post oluşturan Instagram çalışanı, programa katılacak katılımcı arayışındaydı. Bir süre sonra silinen başlığın yeterince katılımcı topladığı düşünülüyor. Başlık kısa sürede “istenilen özellikler” listesine dönmüş elbette. Kullanıcıların en çok talep ettiği özelliklerden biri ise başka birinin gönderisini kendi haber kaynağınızla paylaşmanızı sağlayan “regram” özelliği.

instagram test
instagram test

Test programına katılmak

Techcrunch‘ın haberine göre Alpha programı, Android Beta’nın aksine iOS kullanıcılarını da kabul ediyor. Programa dahil olmanız halinde telefonunuzda mevcut Instagram uygulamanıza bir güncelleme geliyor. Bu sayede test süreciniz de başlıyor. Test ekibinden çıkmak içinse uygulamayı silip, uygulama mağazasından yeniden yüklemelisiniz.

Test kullanıcısı olmak isteyen Android sahipleri, buradan talep gönderebilir.