reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram kullanıcılarının ısrarla istediği özellik nihayet göründü

Instagram artık kullanıcıların büyük bir ısrarla istediği özelliği nihayet beta testine soktu. Android versiyonunda test edilen özelliği yakında dağıtılması bekleniyor.

Instagram, nihayet Karanlık Tema üzerindeki çalışmalarını beta sürecine taşıdı. Popüler fotoğraf paylaşım uygulaması için bu özellik, WhatsApp uygulamasında olduğu gibi, uzun zamandır talep ediliyordu. Artık işletim sistemlerinde bile standart hale gelen Karanlık Tema, hem düşük ışık koşullarında kullanıcıları rahatsız etmiyor hem de akıllı telefonlarda pil ömrünü pozitif yönde etkiliyor. Hal böyle olunca gün içinde çok vakit geçirilen uygulamaların Karanlık Tema alternatifi sunması büyük önem taşıyor. 9to5Google‘ın haberine göre; iOS betasında henüz görünmeyen özellik Android kullanıcıları için 114.0.0.24 versiyonunda test edilmeye başlandı. Android 10 işletim sistemli cihazlarda özellik test edilebiliyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram için iOS desteği de bekleniyor

Sistem doğrudan Instagram’a gelmiyor. Android 10’un Karanlık Tema’sına destek şeklinde sunuluyor. Yani Android 10 kullanıcıları cihazı Karanlık Tema’da kullanırsa, Instagram da buna ayak uydurarak arayüzünü siyah yapıyor. Bildiğiniz gibi tüm sistemi karanlık temaya geçirme özelliği iOS 13 ile beraber iPhone’lara da geldi. Artık kullanıcılar cihazları doğrudan Karanlık Tema’da kullanabiliyor. Bu durumda destek veren uygulamaların da teması otomatik olarak değişiyor.

Instagram’da doğrudan simsiyah bir arayüz bizi karşılıyor. IGTV ve mesaj kısmında da tema sorun çıkarmadan çalışıyor. Ancak hala beta aşamasında olduğunu hatırlatalım. Özellik Android 10’un Karanlık Tema’sı dışında Samsung’un Android 9.0’da sunduğu Gece Modu‘nu da destekliyor. Instagram’ın beta versiyonunu Android 9.0’lı bir Samsung cihazda da deneyebilirsiniz. Özelliğin ne zaman son sürümle iOS ve Android kullanıcıları için dağıtılacağı şimdilik bilinmiyor.

İlginizi çekebilir

Twitter kullanımını kökten değiştirecek yeni özellik