reklamı kapat

POPÜLER

Twitter Android

iOS’in favori Twitter özelliği nihayet Android için yayında [Video]

Twitter, özellikle AMOLED ekranlı Android cihazlar için karanlık tema deneyimini geliştiriyor. iOS’in “Işıklar Kapalı” özelliği nihayet Android’de.

Twitter, Android ve iOS’te karanlık tema konusunda önde gelen isimlerden. Bir süredir halihazırda karanlık temayı zaten sunan sosyal ağ, bunu bir adım daha öteye götürmeye hazırlanıyor. AMOLED ekranları hemen her segmentte görmeye başladığımız bu dönemlerde “siyahlar” daha da önemli hale gelmiş durumda. Hal böyle olunca kullanıcılar derin siyahlar sunan bir karanlık temayı tercih ediyor. Bu yılın başlarında tarayıcı ve iOS için sunulan “Işıklar Kapalı” modu nihayet şimdi Android kullanıcılarıyla da buluşuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Twitter, Android için “Işıklar Kapalı” modunu sundu

Işıklar Kapalı temasından önce yayınlanan “Loş” isimli tema uygulamada kalmaya devam ediyor. Ancak bu koyu mavi tonlarındaki temanın karanlık mod için ana tercih olmadığını belirtelim. Karanlık temaya geçiş yaptığınızda uygulama otomatik olarak Işıklar Kapalı’yı tercih ediyor. Twitter’ın yakında Android 10’un kendi karanlık temasını doğrudan uygulamaya yansıtması bekleniyor. Böylece kullanıcılar ayrıca açmak zorunda kalmadan sadece cihazı karanlık temaya alarak uygulamayı da değiştirebilecek.

Işıklar Kapalı modunu açmak için öncelikle uygulamayı 8.18.0 verisyonuna güncellediğinizden emin olmanız gerekiyor. Güncellediğiniz halde özelliği bulamadıysanız merak etmeyin. Öncelikle uygulamayı tamamen kapatmanız gerek. Bunun için telefonun ayarlarından uygulamayı bularak “Durmaya zorla” seçeneğini kullanabilirsiniz. Daha sonra yine aynı panelden uygulama belleğini temizlemeniz gerekiyor. Bu adımın ardından uygulamayı bir kez açıp, hemen ardından bir kez daha durmaya zorlamanız gerek. Tüm bu adımların sonunda özelliği kullanabilirsiniz. Twitter’ın yakında bu sıkıntıyla ilgili bir yama yayınlaması bekleniyor.