reklamı kapat

POPÜLER

Twitter karanlık modu açma
Twitter karanlık modu açma

Twitter’dan kullanıcıları çok sevindiren yeni özellik

Sosyal medyanın en popüler platformlarından Twitter, sonunda çok uzun süredir beklenen bir özelliği devreye aldı. Buna kullanıcılar çok sevindi.

Twitter, sektörde mobil uygulamasına koyu arayüz modunu (Karanlık modu) koyan ilk isimler arasında bulunuyor. Ancak firmanın sunduğu bu koyu arayüz, tam olarak istenildiği gibi değildi. Çünkü bu mod arayüzü koyu mavi hale getiriyordu. İşte bu yüzden kişiler firmadan sürekli olarak gerçek bir koyu arayüz hazırlamasını istiyordu. İşte bu özellik bugün itibariyle iOS tarafında kullanıma çıktı. Bu yeni mod Twitter “Görüntü ve ses” ayarları içerisinden aktif edilebiliyor. Bunun için önce “Karanlık modu” aktif etmeniz, daha sonra ise “Işıklar Kapalı” seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Bu seçildiği zaman arayüz tamamen siyah hale geliyor. Peki bunun diğer “Loş” seçeneğine göre faydası ne? Işıklar Kapalı modunda arayüzün büyük bölümü tamamen siyah hale geldiği için OLED ekranı telefonlar çok daha az enerji harcıyor. Biliyorsunuz OLED ekranlı telefonlar siyah rengi pikselleri kapatarak elde ediyor. Hal böyle olunca telefonlar “Işıklar Kapalı” seçeneğinde “Loş” seçeneğine oranla biraz daha az enerji harcıyor. Bu mod istenirse otomatik hale de getirilebiliyor. Örneğin uygulama gündüzleri normal, geceleri koyu arayüz modunu otomatik olarak açabiliyor. Karanlık arayüz gece telefon kullanmayı çok kolaylaştırıyor. Sıkı Twitter kullanıcıları tarafından çok beğenilen yeni özelliğin, yakında Android tarafına da gelmesi bekleniyor. Ancak bunun için bir açıklama henüz yapılmıyor.

Twitter karanlık modu açma
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Koyu arayüz modu WhatsApp için de yolda bulunuyor

Android uygulamasının son betasında bulunan koyu arayüz, kullanıcılar tarafından merakla bekleniyor. Kısa süre Messenger’ı koyu hale getiren Facebook’un, benzer bir adımı kendi uygulamasında da atması isteniyor. Ayrıca birçok kişi Google’ın da koyu arayüz konusunda ciddi adımlar atmasını istiyor. Örneğin Gmail’in koyu arayüzü çok talep ediliyor.

İlginizi Çekebilir

Oyun dünyasını değiştirecek servis