reklamı kapat

POPÜLER

Facebook Messenger karanlık modu

iOS ve Android için Facebook Messenger “karanlık modu” aktif etme [Nasıl Yapılır?]

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarından Facebook Messenger, sonunda beklenen “karanlık modu” özelliğine kavuştu. İşte bunu açmanın yolu;

Facebook Messenger için koyu arayüz modu uzun süredir gündeme geliyordu. İşte bu özellik yavaş yavaş herkese açılmaya başlandı. Ancak henüz bu modu direkt olarak ayarlara gidip aktif edemiyorsunuz. Bunun için neden gerektiği anlaşılamayan ufak bir işleme ihtiyaç duyuluyor. Hem iOS hem de Android tarafında yapılması gereken bu işlem ise oldukça basit. Sadece bir arkadaşınıza ya da kendinize aşağıda gördüğünüz “ay” emojisini göndermeniz gerekiyor. Gönderdiğiniz zaman ekranda gülen yüzlü aylar (!) dökülüyor ve ardından “karanlık modu buldun” ibaresi çıkıyor. Alt tarafta yer alan “ayarlar içerisinde dene (Try it in settings)” seçeneğine bastığınız zamansa karşınıza “karanlık modu” seçeneği çıkıyor. Buna basarak Facebook Messenger uygulamasını siyah hale getirebiliyorsunuz. Özellikle AMOLED ekranlı telefonlar için çok güzel duran mod, şimdilik oldukça sorunsuz görünüyor.

Facebook Messenger karanlık modu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook Messenger için karanlık modu çok uzun zamandır bekleniyordu

Biliyorsunuz bu yıl tanıtılacak iOS 13 ve Android Q ile koyu arayüz ya da karanlık arayüz modu yerleşik olarak geliyor. Buna destek veren uygulamaların artması ise kullanıcıları oldukça memnun ediyor. Bu arayüz modu sayesinde hem pil ömrü artıyor hem de telefonları karanlıkta kullanmak oldukça kolaylaşıyor.

İlginizi Çekebilir

Huawei’den P30 reklamı