reklamı kapat

POPÜLER

Facebook Messenger koyu arayüz modu

Facebook Messenger uygulamasından çok sevindiren gelişme

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması Facebook Messenger, kullanıcıları oldukça sevindirecek bir özelliğin testlerine başladı.

Facebook Messenger, dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma platformları arasında yer alıyor. Birçok kişinin sırf kullanmak için Facebook hesabını silmediği Messenger, mobilde başlayan yeni bir test ile gündemde bulunuyor. Firma uygulamanın koyu arayüz modunu belirli ülkelerde aktif olarak test ediyor. Koyu arayüz modu ile beyaz renkteki uygulama aşağıda görebileceğiniz üzere siyah hale getiriliyor. Düşük ışıkta daha iyi kullanılabilen ve pil ömrüne ciddi katkı sağlayan koyu arayüz modu, özellikle AMOLED / OLED ekranlı telefonlar için harika görünüyor. Şimdilik limitli sayıda bir kitle üzerinde denenen arayüz, yakında herkes için aktif edilecek deniyor.

Facebook Messenger koyu arayüz modu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook Messenger için faydalı bir özellik daha yolda

Uygulamaya gönderilen mesajı geriye alma desteği geliyor. Geçtiğimiz aylarda resmi olarak açıklanan özellik, uzun süredir Kolombiya, Polonya, Bolivya ve Litvanya‘da aktif olarak denenebiliyor. Özelliğin kısa süre içerisinde aralarında Türkiye’nin de yer aldığı diğer ülkelerdeki kullanıcılara da geleceği belirtiliyor. Bu özellik gönderdiğiniz bir mesajı 10 dakika içerisinde geri almanıza imkan tanıyor. Sunulan özellik sadece metin değil fotoğraflar için de kullanılabiliyor. Yani yanlış gönderilen bir fotoğraf da 10 dakika içerisinde karşı taraftan geriye çekilebiliyor.

İlginizi Çekebilir

Beş arka kameralı akıllı telefon Nokia 9 PureView