reklamı kapat

POPÜLER

Facebook Messenger
Facebook Messenger

Facebook Messenger uygulamasında yeni dönem

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması Facebook Messenger, mobil uygulamalarının tasarımını baştan aşağıya yeniledi. Daha modern bir dönem başladı.

Facebook Messenger mobilde uzun süredir aynı tasarımını kullanıyordu. Bunu kısa süre önce değiştiren uygulama, hem iOS hem de Android tarafında yeni arayüze geçiş yaptı. Uzun süredir test edilen ve hatta geçtiğimiz aylarda 2-3 saat için aktif edilen arayüz, artık bitmiş haliyle karşımızda bulunuyor. Türkiye’de de dağıtıma çıkan yeni arayüz (Herkese gelmesi zaman alabilir), genel olarak oldukça sade bir çizgide. Bu sadeleştirilen çizgisiyle göze daha modern görünen Facebook Messenger, çok büyük köklü değişiklikler kazanmıyor. Ancak yapılan ufak dokunuşlar ciddi şekilde fark yaratmış gibi duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Facebook Messenger

Facebook Messenger için koyu arayüz modu da geliyor

Bu yeni arayüz eskisinden daha beyaz ağırlıklı olması nedeniyle oldukça eleştiriliyor. Ancak firma uygulamanın koyu arayüz modunu da belirli ülkelerde aktif olarak test ediyor. Koyu arayüz modu ile beyaz renkteki uygulama göz ve pil yormayan siyah hale getiriliyor. Düşük ışıkta daha iyi kullanılabilen ve pil ömrüne ciddi katkı sağlayan koyu arayüz modu, özellikle AMOLED / OLED ekranlı telefonlar için harika görünüyor. Şimdilik limitli sayıda bir kitle üzerinde denenen arayüz, yakında herkes için aktif edilecek deniyor.

İlginizi Çekebilir

Aynı çatı altında olan Instagram’ın IGTV platformu