reklamı kapat

POPÜLER

Facebook Messenger

Facebook Messenger arayüzünü değiştiren büyük güncelleme [Video]

Facebook, çok daha sade ve kullanımı kolay Messenger 4‘ü kullanıcıların beğenisine sundu. Yenilenen uygulama mesajlaşma deneyimini iyileştiriyor.

Facebook Messenger deneyimi büyük bir güncellemeyle çok daha etkili hale geliyor. WhatsApp’tan sonra en popüler mesajlaşma servislerinden biri olan Messenger’ın yeni güncellemesi ilk etapta “kolay kullanım” mottosunu benimsiyor. Halihazırda uygulamayı açtığınızda karşınıza çıkan 9 sekmeyi 3 sekmeye indirmeye hazırlanan uygulama, kalabalık görünümü çok daha sade ve anlaşılır bir biçime sokuyor. Altta yer alan 3 sekmede en solda Sohbet, ortada Kişiler en sağda ise Keşfet sekmesi yer alacak. Keşfet sekmesinde kullanıcılar son tekliflerden haberdar olmak adına işletmelerle iletişime geçebilecek ve Instant Games’te oyun oynayabilecek. Sohbet sekmesinde arayüzün üst kısmında hikaye ve fotoğraf paylaşımı için bir kamera ikonu ve yeni mesaj yazımları için bir kalem ikonu yer alıyor. Kişilerde ise sağ üstte bu ikonlar “yeni kişi ekle” ikonuna dönüşüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sohbetler daha kişisel

Yeni güncelleme ile beraber var olan “özel kullanıcı adları, emojiler ve sohbet renkleri” kişiselleştirmelerinin yanı sıra artık sohbet balonlarını da birden fazla renk kullanarak kişiselleştirme özelliği geliyor. Renk geçişleri adı verilen bu yenilikle beraber kullanıcılar diledikleri gibi sohbet balonlarının rengini değiştirebiliyor. Mevcut sevilen özelliklerde bir değişiklik olmayacağı kaydediliyor. Tüm bu yenilikleri getirecek büyük güncelleme ise kademeli olarak dağıtılacak. Ayrıca yakın zamanda uygulama için Karanlık Mod özelliğinin de geleceği müjdelendi. Resmi açıklamaya buradan ulaşabilirsiniz. Yeni arayüz için hazırlanan video haberin üzerinde yer alıyor.