reklamı kapat

POPÜLER

Facebook Messenger
Facebook

Facebook Messenger için gelen kullanışlı yenilikler

Pazarın Facebook üzerinden en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamaları arasında yer alan Facebook Messenger yeni özellikler kazandı.

Facebook Messenger, yakında herkes için çıkacak son güncellemesi ile üç farklı yenilik getiriyor. Bunlardan ilki video içeriklerine cevap vermeyi kolaylaştırıyor.

Firmanın “Quick Reply Bar” adını verdiği özellik, tarafınıza gelen bir videoyu tam ekran izlerken gönderen kişiye cevap yazmanıza imkan tanıyor. Yani cevap için videoyu kapatmaya gerek kalmıyor. Bu gerçekten kullanışlı görünüyor ve zaman kazandırıyor.

Türkiye’de açılmayan ve yüksek ihtimalle de hiçbir zaman açılmayacak olan Facebook Pay üzerinden ödeme sürecini QR temelli hale getiren yeni sürüm, bu sayede para gönderme sürecinde Facebook hesabı olması gerekliliğini de ortadan kaldırıyor.

Yeni güncelleme ile aynı zamanda yeni sohbet temaları kullanıcılara sunulmuş durumda. Burada spesifik olarak üç farklı yeni tema getirilmiş. Bu yukarıda gördüğünüz yeni Facebook Messenger temaları tam olarak “Olivia Rodrdigo”, “World Oceans Day” ve “F9: Fast and Furious” isimlerine sahipler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook Messenger elbette eski popülerliğinden uzakta yer alıyor

Kişiler artık anlık mesajlaşma ihtiyaçlarını büyük çoğunlukla başla platformlar üzerinden yürütüyor. Ancak Facebook’un halen çok büyük bir kitlesi var ve bu açıdan Messenger hatırı sayılır oranda kullanılmaya devam ediyor.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en ufak aksiyon kamerası ile tanışın