reklamı kapat

POPÜLER

Facebook Messenger, WhatsApp ve Telegram artık Opera tarayıcının bir parçası [Video]

“Opera yeniden doğdu” sloganıyla yola çıkan güncelleme Opera’yı en kullanıcı dostu internet tarayıcısı haline getiriyor.

İnternet tarayıcısı denildiği zaman herkesin aklına gelen belli başlı isimler bulunuyor. Her ne kadar kullanıcıların ilk tercihi olmasa da, birçok güzel özelliğe sahip tarayıcılar da bulunuyor. Opera ise yaptığı yeniliklerle birlikte en çok kullanılanlar arasına girmeyi amaçlıyor. Masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar hepimizin en rahat çalıştığı alanlar olmasına rağmen popüler mesajlaşma uygulamalarını kullanmanın pratik yolu bulunmuyor. Opera güncellemesiyle birlikte araç çubuğu kısmında Facebook Messenger, WhatsApp ve Telegram‘ı ekliyor. Böylece örneğin Messenger’dan gelen bir mesaja cevap vermek için Facebook’u açmanız gerekmiyor. Bir yandan internet tarayıcınızdaki işinize devam edip, öte yandan sohbetinizi sürdürebiliyorsunuz. Sekme değiştirerek zaman kaybetme problemi ortadan kalkıyor.

Bu pratik özellikten yararlanmak için Opera’nın güncel versiyonunu indirmek gerekiyor. Ardından Facebook Messenger, WhatsApp ve Telegram hesaplarına giriş yapmanız yeterli oluyor. Bu sayede popüler mesajlaşma uygulamaları Opera’nın sol tarafına yerleşiyor.

Opera aynı zamanda ücretsiz VPN servisi ve taratıcıyla birlikte gelen reklam engelleme uygulamalarına sahip. Yapılan yeni güncellemeler Opera’yı öne çıkartmayı başaracak gibi görünüyor.