reklamı kapat

POPÜLER

Tasarımcılara özel Microsoft Surface Phone konsepti

10 Mayıs 2017

Microsoft’un ay başında tanıttığı Surface Laptop‘ın yankıları hala sürerken “Bir de Surface Phone tanıtılsa nasıl olurdu?” diye düşünüyorsanız sorunuzun cevabı tasarımcı Casmir Valeri‘de gizli.

Microsoft’un Surface ürün zincirine kendi tasarımını oturtan Valeri’nin Surface Phone‘u oldukça keskin hatlara sahip. Tamamen dikdörtgen olan telefonun köşeli bitirişi telefona retro bir hava katıyor. İnce cihazların yanında bir hayli kalınmış gibi görünen konsept gümüş gövdesiyle tasarımını tamamlıyor. Alüminyum alaşım bir gövdeye sahip olan Surface Phone, Surface Book’tan esinlenen bir de standa sahip. Hibrit cihazlarda olduğu gibi stant takılıp çıkarılabiliyor.

Continuum’dan güç alan konsept Surface Phone, akıllı telefon deneyimiyle masaüstü bilgisayar deneyimini bir araya getiriyor. InDesign, Photoshop gibi uygulamaları rahatlıkla açabilen telefon aynı zamanda masaüstü bilgisayar için trackpad olarak kullanılabiliyor. Stylus desteği de sunan Surface Phone, elbette Surface Pen ile uyumlu çalışıyor. Microsoft ürünleriyle akıcı bir deneyim sunan telefon HoloLens ile de çalışabiliyor. Tabii söz konusu akıllı telefon olunca kamera da yabana atılamaz. Çift lens ve lazer takip teknolojisiyle gelen Fusion Camera’sı yüksek çözünürlüklü fotoğraflar çekmeyi mümkün kılıyor. Kameranın en önemli özelliklerinden biri ise nesnelerin CAD modellerini çıkarabilmesi. Tasarımcılar için adeta nimet! Tabii kamera HoloLens için içerik de üretebiliyor.

Cihazın Casmir Valeri tarafından hazırlanmış bir konsept proje olduğunu yineleyelim. Valeri’nin diğer işlerini buradan görüntüleyebilirsiniz.