reklamı kapat

POPÜLER

“Microsoft devrimsel bir akıllı telefon hazırlığında”

Windows Phone’lu cihazların akıllı telefon piyasasından tamamen silinmesinin ardından gözler Microsoft’un yeniden çıkış yapacağı akıllı telefona çevrildi. Uzun süredir hakkında birçok iddia ortaya atılan cihazın Microsoft Surface Phone olarak adlandırılacağı düşünülse de telefonun hangi özelliklere sahip olacağı net olarak bilinmiyor. Fakat Microsoft CEO’su Satya Nadella’nın söylediğine bakılırsa devrimsel bir akıllı telefon bizleri bekliyor.

Nadella’nın açıkladığına göre Microsoft’un yeni akıllı telefonu alıştığımız telefonlardan çok daha farklı bir yapıda olacak. Yönetim ve güvenlik konusuna odaklanacağı söylenen Microsoft’un ayrıca Continuum özelliğini de geliştireceği ifade ediliyor. Böylece yeni telefonların masaüstü bilgisayarlarla aynı deneyimi sunacağı ifade ediliyor. Microsoft şu sıralar iOS ve Android gibi dev işletim sistemleri için gelişmiş uygulamalar yapıyor. Surface serisi cihazlarla donanım üretimi alanında kendilerini kanıtladıklarını belirten Nadella, Microsoft’un her zaman cihazlarda sınırları zorladıklarını belirtiyor.

Microsoft’un ne zaman kendi akıllı telefonunu üreteceğinin merak edildiğini söyleyen Nadella, ileride birçok telefon üreteceklerini dile getiriyor. Ancak bu cihazların şimdiki cihazlara hiç benzemeyeceğini ifade ediyor. Fakat cihazların ne açıdan farklılaşacağı konusunda herhangi bir bilgi vermiyor. Microsoft’un bu yıl içerisinde Surface Phone’u tanıtması bekleniyor. Konuyla ilgili detaylar geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.