reklamı kapat

POPÜLER

Merakla beklenen Microsoft Surface Phone’dan yeni detaylar

Microsoft, birçok alanda başarılı işler ortaya koysa da akıllı telefon tarafında istediğini bir türlü yapamıyor. Windows Phone’un iOS ve Android’in gerisinde kalması, doğal olarak Microsoft telefonların da piyasada istediği yerlere gelememesine neden oluyor. Fakat uzun zamandır Microsoft’un yepyeni ve devrimsel bir cihazla karşımıza çıkarak Windows Phone’u tekrar yukarılara taşıyacağı söyleniyor. Yeni gelen iddialara bakılırsa teknoloji devi şu sıralar bu telefonu test ediyor olabilir.

Söylenenlere göre şu anda Microsoft’un kampüsünde mobil bir cihazın testleri yapılıyor. Cihazın fiyatının HoloLens kadar olmasa da yüksek bir seviyede olacağı söylenenler arasında yer alıyor. Cihazın tıpkı Surface Book gibi üst segmentte konumlandırılacağı ve mobil cihaz piyasasında dengeleri değiştireceği dile getiriliyor. Üzerinde çalışılan cihazda şu an çok fazla sorun olduğu belirtilirken telefonun piyasaya sürülmekten uzak bir görüntü sergilediği ifade ediliyor.

Cihazla ilgili olarak ortaya atılan bir diğer iddia ise epey ilginç ARM-64 işlemciden güç alacak cihazın telefon değil de küçük ve taşınabilir bir bilgisayar olma ihtimali bulunuyor. Fakat bu kadar küçük bir cihaz içine bilgisayar özellikleri sığdıracağı söylenen Microsoft’un telefon özelliği eklememesi pek mantıklı görünmüyor. Zira şu halde bile telefonlar bilgisayarların yaptığı çoğu işlemi gerçekleştirebiliyor ve bu cihaza ek olarak telefon taşımak çoğu kullanıcının hoşuna gitmez gibi görünüyor. Merakla beklenen Surface Phone’un yeni detaylarının önümüzdeki dönemlerde ortaya çıkması bekleniyor.