reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft Surface Pro 5’in yeni detayları gün yüzüne çıktı

Microsoft Surface Pro 5 ile ilgili olarak dönem dönem bazı bilgiler ortaya çıksa da cihazın detayları halen netleşmiş değil. Tasarımsal anlamda önemli yeniliklerle geleceği ve yepyeni özellikleri beraberinde getireceği düşünülen Surface Pro 5, son iddialara bakılırsa büyük değişiklikler bekleyenleri hayal kırıklığı yaratabililir.

Söylenenlere göre Microsoft Surface Pro 5’te dış görünüş olarak fazla bir değişiklik yaşanmayacak. Bunun yerine Microsoft’un gövdenin içerisindeki donanıma odaklanacağı ve yeni modelin yenilenmiş bir Surface Pro olacağı ileri sürülüyor. Cihazın Intel’in son nesil mimarisi Kaby Lake işlemciyle geleceği ve yüksek performans vadedeceği belirtiliyor. USB-C girişine sahip olacağı belirtilen bilgisayarın ekran çözünürlüğünün artıp artmayacağıyla ilgili olarak henüz bir bilgi bulunmuyor.

Surface Pro 5’te alışıldık Surface Pro adaptörünün kullanılmaya devam edeceği belirtiliyor. Surface Pro 3’ten bu yana aynı girişin kullanılıyor olması kullanıcılar için önemli bir avantaj sunuyor. Böylece eski cihaz sahipleri, bu cihazlarda kullandıkları adaptörleri, kılıfları ve şarj cihazlarını yeni aldıkları tablet bilgisayarda da kullanmayı sürdürebiliyor. Surface Pro 5’te aynı güç girişini kullanmaya devam edeceği düşünülen Microsoft’un bu girişi Surface’ler için standart olarak tutmaya devam edeceği öne sürülüyor. Microsoft’un Surface Pro 5’i önümüzdeki aylarda resmen tanıtması bekleniyor.