reklamı kapat

POPÜLER

Sürpriz bozuldu; yeni Microsoft Surface modelleri de sızdı

Henüz gün yüzüne çıkmalarına saatler varken tasarım ve özellikleriyle internete sızdırılan Microsoft Surface Laptop 2 ve Surface Pro 6 modelleri, meraklıları için bütün sürprizi bozdu.

Teknolojik cihazlar, firmalar tarafından resmi olarak tanıtılmadan önce cihazlarını iyi korumak zorunda. Aksi takdirde bir sır gibi saklanan cihazlar sızabiliyor. Microsoft da bu firmalardan bir tanesi. 2 Ekim için planlanan etkinlikte gün yüzüne çıkması beklenen yeni Microsoft Surface Laptop 2 ve Surface Pro 6 modellerinin sürprizi sızıntı nedeniyle kaçmış gibi görünüyor. Sızıntılardan Surface Laptop 2’nin eski modelinde bulunan üç renge ek olarak siyah renkle geleceği anlaşılırken, Surface Pro 6 modelinin de siyah rengi olacağı ortaya çıkıyor. Bir başka habere göreyse iki cihazda da USB-C girişleri bulunmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Surface Laptop 2, 2 kat daha hızlı

Sızıntılardan cihazlarla alakalı derin detaylara da ulaşılabiliyor. Bunlardan birisi Surface Laptop 2’nin 8 GB RAM, Intel Core i5 işlemci ve 128 GB’lik bir bellekle geleceği. Bu da eski modelinde 4 GB RAM bulunan Surface Laptop 2’nin artık daha güçlü olduğu anlamına geliyor. Ancak cihazın ekran boyutuysa önceki modeliyle aynı ve 13,5 inç. Cihazda USB 3.0 Type-A ve 3,5 mm kulaklık girişi ile Microsoft’un Surface cihazlarında kullandığı Surface Connect girişleri de bulunuyor. Daha temel özelliklere sahip Surface Pro 6 ise Intel Core m3 işlemci ve 4 GB’lik bir RAM‘e sahip olacak. Elde edilen bilgilerin sızıntıdan ibaret olduğunu ve her şeyin resmi tanıtımdan sonra ortaya çıkacağını tekrar belirtmekte fayda var.

İlginizi çekebilir

Uygun fiyatlı Microsoft Surface Go