reklamı kapat

POPÜLER

Yeni nesil Microsoft Surface Pro ortaya çıktı

Microsoft’un son yıllarda Surface cihazlar ile büyük bir başarı yakaladığı su götürmez bir gerçek. Bir süredir yeni Surface bilgisayarın tanıtılacağı ileri sürülüyordu. Şimdi ise merakla beklenen bu bilgisayarın görseli internet ortamına sızdı.

Teknolojik cihazlarla ilgili bilgiler sızdıran ünlü isim Evan Blass, namıdiğer evleaks merakla beklenen yeni nesil Surface Pro’nun görselini yayınladı. Sızan görsele bakılırsa Microsoft radikal adımlar atmak yerine tasarım anlamında daha temkinli olmayı amaçlıyor gibi görünüyor. Eski tasarımı sevenler için bu durumun bir sorun teşkil etmeyeceğini söylemek mümkün. Yeni bir tasarım bekleyenlerinse hayal kırıklığı yaşaması olası. Microsoft Surface Pro’nun değişikliklerinin esas olarak gövdenin içinde yaşanacağı söyleniyor. Yeni nesil Kaby Lake işlemciyle gelmesi beklenen bilgisayarın ekran çözünürlüğü olarak da tatmin edici değerler sunması bekleniyor. Maalesef şimdilk cihazın teknik özellikleri hakkında herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Microsoft her ne kadar son zamanlarda çıkan Surface Pro iddialarını yalanlasa da yeni Surface cihazının yolda olduğu bilinen bir gerçek. 23 Mayıs tarihinde Çin’de gerçekleştirilecek olan bri etkinlikle yeni tabletin resmen tanıtılması bekleniyor. Fiyat bilgisi, çıkış tarihi ve teknik özellikler gibi detayların tam anlamıyla ortaya çıkması için birkaç gün daha sabretmemiz gerekiyor.