reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Microsoft, yeni Surface tabletleriyle iddialı geliyor [Video]

Tableti satın alacak kullanıcılara Microsoft, iki yıl boyunca 200 GB’lık SkyDrive bulut depolama alanını ve bir yıllık sınırsız Skype görüşmesini ücretsiz sunacak. Bugün itibarıyla ön siparişe açılan tablet, ekim ayının son haftasında 449 dolardan (32 GB’lık versiyon) piyasaya sunulacak.

Advertisement

Surface Pro 2
Microsoft, Surface 2’nin haricinde Surface Pro 2’nin de duyurusunu gerçekleştirdi. İlk nesle göre yüzde 60 daha iyi bir performansa sahip olan tablette Intel’in dördüncü nesil (Haswell) Core i5 işlemcisi yer alıyor. Haswell işlemci sayesinde bir önceki modele kıyasla yüzde 60 daha uzun pil ömrü sunduğu söylenen tablet, 1920×1080 piksel çözünürlüklü 10,6 inç ekranı, 4 GB RAM’i ve 64 GB SSD’yi bünyesinde barındırıyor. Microsoft, daha fazla güç isteyenler için 8 GB RAM ve 512 GB SSD’li Surface Pro 2 modelini de satışa sunuyor.
Surface
Microsoft’un, Surface Docking Station adını verdiği istasyon, Surface Pro 2 ve Surface 2 ile uyumlu şekilde çalışıyor. Tabletleri şarj etmeye imkan tanıyan istasyonun bağlantı noktaları arasında bir adet USB 3.0, üç adet USB 2.0, Ethernet, mini-DisplayPort, ses giriş/çıkışları mevcut. Önümüzdeki yıl piyasada olacak olan istasyonun satış fiyatı 200 dolar.
Surface
Type Cover 2
Surface 2’de olduğu gibi Surface Pro 2’de de Microsoft 200 GB’lık SkyDrive bulut depolama alanını ve bir yıl sınırsız Skype görüşmelerini ücretsiz olarak sunuyor. Harici ekranlara 3,840 x 2,160 piksel çözünürlük çıkış veren (istasyona bağlantı durumunda) tablet, Power Cover adı verilen kapak (dahili pil mevcut) ile kullanıldığında pil ömrü 2,5 kat artırılabiliyor. Arka aydınlatma özelliğine sahip Type Cover 2 klavye ise bir önceki modele kıyasla 1 mm daha ince. 129,99 dolardan ön sipariş verilebilen klavye önümüzdeki yıl satışa sunulacak. 22 Ekim’de piyasaya sürülecek olan Surface Pro 2’nin satış fiyatı ise 899 dolardan başlayıp konfigürasyona göre 1799 dolara kadar çıkıyor.

VİDEO