reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft Surface Pro 6

Microsoft Surface Pro 6 en zorlu sağlamlık testinde [Video]

Microsoft Surface Pro 6, JerryRigEverything tarafından en zorlu sağlamlık testine sokuldu. Gelinde modelin sağlamlığına yakından bakalım.

Advertisement

Yeni nesil Apple iPad Pro‘yu ikiye katladığı test ile oldukça ses getiren JerryRigEverything, bu sefer Microsoft Surface Pro 6 modelini konut etti. Tablet formundaki yapısıyla öne çıkan hibrit bilgisayar, Türkiye’de resmi yollardan satılmıyor ancak en iyi Windows deneyimlerinden birisini sunuyor. Modelin sağlamlık testi ise ilk olarak ekran çizilme denemesiyle başlıyor. Model burada büyük sürpriz yaşatıyor. Çünkü yedinci seviye sertliğe sahip uç, modelin ekranında büyük bir çatlak oluşturuyor. Kolay şekilde oluşan bu çatlak gerçekten şaşırtıyor. Bu açıdan cihazın mutlaka bir ekran koruyucusu ile kullanılması tavsiye ediliyor. Arka ve ön kamerasını çizilmeye karşı dayanıklı cam ile koruyan Microsoft Surface Pro 6, beklenenden daha sağlam bir gövde üzerine kuruluyor. Bükülme testinde aşırı bir esneme yaşamasına rağmen (Çatlak ekrana rağmen) çalışmaya devam eden model, bu açıdan da büyük beğeni topluyor. Bu sağlamlığın arkasında metal stand ayağın büyük etkisi var deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Microsoft Surface Pro 6 hangi detaylara sahip?

Dört çekirdekli işlemcisiyle önceki modelden yüzde 67 daha hızlı olan bilgisayar, tam dolu pille 13,5 saate varan kullanım ömrü sunuyor. Yaklaşık 770 gram ağırlığındaki bilgisayar, 12,3 inçlik 2736×1824 ekrana sahip. Yüksek ekran çözünürlüğü sayesinde bilgisayarın keskin ve detaylı görüntüler sunduğu belirtiliyor. 16 GB’a kadar RAM seçeneğiyle satın alınabilen modelde, USB-C bağlantısı yer almıyor. 1 TB’a kadar SSD depolama seçeceği sunan bilgisayar, güçlü alternatifler arasında bulunuyor.