reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mate 20 Pro en zorlu sağlamlık testinde [Video]

Yeni amiral gemisi akıllı telefon modeli Huawei Mate 20 Pro, JerryRigEverything kanalının son konuğu oldu. Model en zorlu sağlamlık testine sokuldu.

Resmi olarak Türkiye’de de satışa çıkan Huawei Mate 20 Pro, JerryRigEverything tarafından işkence masasına alındı. Son dönemde çıkmış en üst düzey modeller arasında yer alan telefonun sağlamlık testi, her zaman olduğu gibi ilk olarak ekrandan başlıyor. Modelde kullanılan ekran birçok amiral gemisiyle aynı çizilme performansını ortaya koyuyor. Bu detay ekranın bozuk para ya da anahtar ile kolay kolay çizilmeyeceğini gösteriyor. Ön ve arka kameralarını da çizilmeye karşı dayanıklı cam ile koruyan telefon, metal bir gövde üzerine kuruluyor. Bu gövde bükülme testinden rahatlıkla geçiyor. Ancak bunu ön cam için söylemek mümkün değil. Bükülme testinde modelin ön camı daha önce pek görmediğimiz şekilde çatlıyor. Bunun arkasında testin başında cama atılan çiziklerin etkisi var gibi duruyor. Özel kaplamaya sahip arka bölümü de çizilmeye karşı çok dayanıklı olan telefon, genel olarak sağlam bir seçenek oluşturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 20 Pro modelinin özelliklerine kısaca bakarsak

6,39 inç boyutunda 3210×1440 piksel AMOLED ekran üzerine kurulan telefon, bu ekranda geniş bir çentik taşıyor. Kutusundan Android 9.0 üzerinde çalışan EMUI 9.0 ile çıkan model, gücünü Kirin 980 işlemci ve 6 GB RAM’den alıyor. 4.200 mAh kapasitesinde pili bulunan telefon, kablo üzerinde 40W, kablosuz olarak 15W hızlı şarj ile destekliyor. Telefon özellikle Leica imzalı üçlü kamera sistemiyle dikkat çekiyor. Burada 40 megapiksel (f1.8) geniş açı + 8 megapiksel (f2.4) telefoto + 20 megapiksel (f2.2) ultra geniş açı arka kamera ve 24 megapiksel (f2.0) ön kamera kurulumu karşımıza çıkıyor.