reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mate 20 Pro parçalarına ayrıldı [Video]

2018’de karşımıza çıkan en iyi Android akıllı telefonlardan Huawei Mate 20 ProJerryRigEverything tarafından parçalarına ayrıldı. Gelin modelin içine yakından bakalım.

Türkiye’de de aktif olarak elde edilebilen üst düzey akıllı telefon Huawei Mate 20 ProJerryRigEverything kanalının son konuğu oldu. Hem teknik hem de tasarımsal olarak dikkat çeken telefon, merak edenler için parçalarına ayrıldı. Modelin Türkiye’de satılmayan yeşil renkli versiyonunu parçalarına ayıran kanal, güçlü modelin iç yapısını gözler önüne seriyor. Telefon diğer modeller ile benzer bir teknikle açılabiliyor ve arkada karşımıza ilk olarak kablosuz şarj sistemi ve üçlü arka kamera çıkıyor. Parçalarına rahatlıkla ayrılabildiği görülen Huawei Mate 20 Pro, yukarıdaki videoda da görebileceğiniz üzere arka kameralarının sadece birisinde optik görüntü sabitleme sunuyor. USB-C portundan ses veren hoparlör sistemi dikkat çeken model, ekrana entegre parmak izi sensörünü ise pilin hemen altında taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 20 Pro modelinin özelliklerine kısaca bakarsak

6,39 inç boyutunda 3210×1440 piksel AMOLED ekran üzerine kurulan telefon, bu ekranda geniş bir çentik taşıyor. Kutusundan Android 9.0 üzerinde çalışan EMUI 9.0 ile çıkan model, gücünü Kirin 980 işlemci ve 6 GB RAM’den alıyor. 4.200 mAh kapasitesinde pili bulunan telefon, kablo üzerinde 40W, kablosuz olarak 15W hızlı şarj ile destekliyor. Telefon özellikle Leica imzalı üçlü kamera sistemiyle dikkat çekiyor. Burada 40 megapiksel (f1.8) geniş açı + 8 megapiksel (f2.4) telefoto + 20 megapiksel (f2.2) ultra geniş açı arka kamera ve 24 megapiksel (f2.0) ön kamera kurulumu karşımıza çıkıyor.

İlgili Video