reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 20 Pro
Huawei Mate 20 Pro
Huawei Mate 20 Pro
Huawei Mate 20 Pro
Huawei Mate 20 Pro
Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mate 20 Pro ilk defa parçalarına ayrıldı

Son dönemin en çok dikkat çeken modellerinden Huawei Mate 20 Pro, ZOL tarafından ilk defa parçalarına ayrıldı. Gelin modelin içine yakından bakalım.

Akıllı telefon sektörünün en yenilikçi modeli diyebileceğimiz Huawei Mate 20 Pro, dediğimiz gibi ilk defa parçalarına ayrıldı. Çin merkezli ZOL tarafından yapılan bu işlem, önemli bilgiler veriyor. Söylendiği kadarıyla model kompleks bir yapı üzerine kuruluyor. Ancak bu kompleks yapı parçalarına ayrılma sürecini imkansız hale getirmiyor. Doğru araçlar ile parçaları ayırma işleminin çok zor olmadığına değiniliyor. Bünyesinde birçok gelişmiş teknoloji taşıyan telefon, tamir sürecini çok zorlaştırmamış deniyor. Bu konuda daha doğru bilgilerin iFixit tarafından verileceği tahmin edilirken, süreçte modelde kullanılan bazı parçaların üreticileri de ortaya çıkıyor. Örneğin 4.200 mAh pil Huizhou Desay Battery firmasından, depolama birimi ve RAM Samsung‘dan, hoparlör iPhone’lara parça üreten ACC firmasından geliyor. Ayrıca modelde LG Display ve BOE tarafından üretilen AMOLED ekranlar kullanılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 20 Pro içerisinde işte bu donanımlar yer alıyor

Kutusundan Android 9.0 üzerinde çalışan EMUI 9.0 ile çıkan model, gücünü Kirin 980 işlemci ve 6 GB RAM’den alıyor. 4.200 mAh kapasitesinde pili bulunan telefon, kablo üzerinde 40W, kablosuz olarak 15W hızlı şarj ile destekliyor. Telefon özellikle Leica imzalı üçlü kamera sistemiyle dikkat çekiyor. Burada 40 MP (f1.8) geniş açı + 8 MP (f2.4) telefoto + 20 MP (f2.2) ultra geniş açı arka kamera ve 24 MP (f2.0) ön kamera kurulumu karşımıza çıkıyor.

İlginizi Çekebilir

Modelin resmi tanıtım videosu