reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 40 Pro

Kamera performansıyla fark yaratan Huawei Mate 40 Pro parçalarına ayrıldı

Huawei’nin amiral gemisi akıllı telefonu Huawei Mate 40 Pro parçalarına ayrıldı. Sunduğu kamera performansıyla dikkat çeken model iFixit tarafından mercek altına alındı.

Ön ve arka tarafta yer alan cam malzemenin ser düşüşler nedeniyle risk altında olduğunu söyleyen iFixit, ekran yapıştırıcısının çok güçlü olduğunu ve bu sebeple çıkartılmasının zor olduğunu ifade ediyor. Ekranın pil çıkarılmadan değiştirilemediğini söyleyen iFixit, ekranın altındaki parmak izi okuyucusunun da ekranın çıkarılmasıyla değiştirebildiğini belirtiyor. Telefonun tamamında standart Philips vidalarının kullanıldığı söyleniyor. Tüm ana bileşenlerin modüler olduğunun da altını çiziliyor. iFixit, telefonun tamir edilebilirlik puanına ise 10 üzerinden 4 vermiş durumda. Tamir edilebilirlik puanına bakıldığında skorun çok da yüksek olmadığını söylemek mümkün.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 40 Pro hangi özelliklere destek veriyor?

Kirin 9000 işlemciden alan telefonda 8 GB RAM ve 256 GB dahili hafıza bulunuyor. 2.772 x 1.344 piksel çözünürlüklü 6,76 inç ekranı bünyesinde barındıran telefonda 90 Hz yenileme hızı da bulunuyor. Pil kapasitesi 4.400 mAh olan telefon 66 Watt kablolu ve 50 Watt kablosuz hızlı şarj teknolojisine destek veriyor. Mate 40 Pro’da 50 megapiksel F1.9 Ultravision OIS ana, 20 megapiksel F1.8 Ultravision ultra geniş açı, 12 megapiksel F3.4 5x telefoto ve lazer netleme kameraları yer alıyor.  Telefon sunduğu kamera performansıyla fark yaratıyor. Ön siparişle Türkiye’de satışa sunulan telefonun fiyatı ise 13.999 TL.

İlginizi Çekebilir

Firmanın gelişmiş FreeBuds Pro modeli