reklamı kapat

POPÜLER

iFixit Huawei P20 Pro
iFixit Huawei P20 Pro
iFixit Huawei P20 Pro
iFixit Huawei P20 Pro
iFixit Huawei P20 Pro
iFixit Huawei P20 Pro
iFixit Huawei P20 Pro
iFixit Huawei P20 Pro
iFixit Huawei P20 Pro

Üç arka kameralı Huawei P20 Pro parçalarına ayrıldı [Galeri]

Huawei‘nin Paris etkinliği kapsamında tanıttığı yeni akıllı telefonu P20 Pro, iFixit tarafından parçalarına ayrıldı. Dikkat çeken modelin tamir edilebilirlik durumuna gelin yakından bakalım.

Şirketin üç arka kamerasıyla fark yarattığı akıllı telefonu P20 Pro, iFixit tarafından 15 adımda açıldı ve 10 üzerinden 4 puan aldı. Bu açıdan tamirinin zor olduğu modeller arasında yerleşen telefon, aslında bu sonuçla çok da şaşırtmadı. İnceleme sonucunda tek olumlu yorumu birçok parçanın modüler olmasıyla alan telefon, diğer konularda ciddi eleştirilere maruz kaldı. Burada en hafif yorum pil tarafında karşımıza çıkıyor. Pili değiştirmenin mümkün olduğunu belirten iFixit, buna karşın sürecin oldukça zorlu olduğuna değiniyor. Buna ek olarak önde ve arka cam kullanılmasının tamir sürecinde kırma riskini artırdığı söylenirken, son olumsuz yorum ise ekrana geliyor. Site, P20 Pro ekranın iki katmanlı yapıştırıcı ile tutturulduğunu belirtiyor. Bunun süreci zorlaştırdığı söylenirken, bunlar harici başka yorum yapılmıyor. Yayımlanan görsellerde birçok parçasının gerçekten sabit tasarlanmadığı görülen telefon, oldukça organize görünen iç tasarım ve donanımlarıyla da dikkat çekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei P20 Pro, son dönemin en çok dikkat çeken akıllı telefonu

2.240 x 1.080 piksel çözünürlüklü ve 6,1 inçlik AMOLED ekranla gelen telefonda iPhone X’da olduğu gibi çentik yer alıyor. Parmak izi sensörünün ön tarafta ana ekran tuşuna entegre edildiği telefon, 4.000 mAh bir pile sahip. Kutudan Android 8.1 Oreo ile çıkan Pro, dediğimiz gibi arkasında 40 MP (1.8 diyafram) + 20 MP (1.6 diyafram) + 8 MP (2.4 diyafram) kamera sistemi barındırıyor. Böylece inanılmaz iyi fotoğraf çekebilen telefon, önünde ise 24 megapiksel bir kamera taşıyor. Telefonun 899 euro satış fiyatı bulunuyor.

İlgili Video