reklamı kapat

POPÜLER

huawei p20
huawei

Üç kameralı Huawei P20 ne zaman tanıtılacak?

24 Ocak 2018

Huawei P20 olarak adlandırılmasını beklediğimiz yeni amiral gemisi model için gözümüz Mobil Dünya Kongresi‘ndeydi. Ancak modelin tanıtımı için biraz daha beklememiz gerekecek gibi görünüyor.

Forbes‘ta yayınlanan habere göre Huawei, üç kameralı yeni amiral gemisi modeli P20’yi Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtmayacak. Bunun yerine firmanın mart sonuna doğru ayrı bir tanıtım yapması bekleniyor. Bu erteleme akıllara ilk olarak “Cihaz hazır değil mi?” sorusunu getiriyor. Ancak bu kararın stratejik bir karar olduğu belirtiliyor. Huawei’nin Mate 10 modeline biraz daha zaman tanımak istediği konuşuluyor. Öte yandan P20’nin isim tescili konusunda da biraz zamana ihtiyaç var gibi görünüyor. Zira kullanıcıların öncelikli beklediği ürün Huawei P20 modeli değildi. P9 ve P10’un ardından Huawei P11’in gelmesini bekliyorduk ki kulislerde firmanın bu ismi atlayarak direkt P20’yi duyuracağı konuşulmaya başlanmıştı.

huawei

Huawei P11 listede

Marka tescili için yapılan küçük bir araştırma işleri tamamen karıştırmış durumda. Huawei P11 ve P12’nin marka tescilleri çoktan yapılmış gibi duruyor. P11’in Avrupa’daki isim tescili 2015’e kadar uzanıyor. Hatta Türkiye’de isim hakkının alındığına dair veriyi yukarıdaki galeriden görüntüleyebilirsiniz. Aynı zamanda P11 modeli için Amerika, İngiltere, Tayvan ve Hong Kong’da da isim tescili yaptırılmış. P20 ise çok yeni diyebiliriz. Şu an sadece Amerika’da isim tescili yaptırılan ürün adının Avrupa’da da başvurusunda bulunulmuş. Türkiye’deki başvurunun hala devam ettiğini buradan da aratarak görebilirsiniz.

Huawei’nin neden isimde değişikliğe gittiği şimdilik muamma. Şubat sonu gerçekleşecek Mobil Dünya Kongresi’nde de sorularımız cevaplanmayacak gibi görünüyor.