reklamı kapat

POPÜLER

Gizli projenin detaylı sızıntısı beklenenden de önce geldi; karşınızda “Ferrari 488 GTO”

24 Ocak 2018

Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilenmesi beklenen ve Ferrari 488 GTO olarak kaynaklara yansıyan proje en detaylı sızıntısıyla karşımızda.

İlk detaylarıyla geçtiğimiz hafta içerisinde sizlerle değerlendirme fırsatı yakaladığımız Ferrari‘nin yeni GTO rozetli projesiyle ilgili, resmi olmasa da detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Şirketin satıcılarına özel olarak düzenlediği etkinlikte görselleri internete sızan yeni modelin, 488 Challange üzerinden aileye ekleneceğini bir önceki detaylar karmaşası içerisinde öğrenme fırsatımız olmuştu. 3.9 litrelik V8 motora sahip olan 488 GTB‘den yüzde 10 oranında daha hafif olacağı resmi kaynaklarca doğrulanan 488 GTO’dan ortaya çıkan yeni sızıntıyla birlikte aracı ilk defa görme şansına erişiyoruz.

Teknik değerleri hala ortaya çıkmadı

Pist sınırları içerisinde LaFerrari‘yi geride bırakacağı söylenen ve en az 700 beygirlik bir güçle gelmesini beklediğimiz projenin en temel farkları tasarımı teknik dokunuşlarında yatıyor. Elden geçirilen gövde panelleri ve karbon fiber parçaların desteğiyle 488 GTB’den yüzde 20 daha iyi aerodinamik yapıyla gelecek olan aracın şanzıman oranlarında da yazılımsal iyileştirmeler yapılmış durumda. Her geçen gün bir adım daha yaklaştığımız projenin tüm detayları mart ayı içerisinde Cenevre’de sergilenecek. Adıyla ilgili de sürpriz gelişmelerin yaşanabileceği ve şimdilik 488 GTO olarak kaynaklara yansıyan araçla ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.