reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P20

Üç kameralı Huawei P20’nin taslak tasarımları yayınlandı

Son dönemde en çok beklenen akıllı telefon modeli Huawei P20, son haftalarda sık sık gündeme geliyor. Ortaya çıkan yeni taslak tasarımlar ise üç kameralı telefonun nasıl görüneceğini ortaya çıkartıyor.

Huawei‘nin yeni amiral gemisi P20, 40 megapiksellik üçlü kamera sistemi üzerine kurulacak. Bu açıdan oldukça merak edilen telefon, bir kılıf üreticisi tarafından hazırlanan taslaklar ile gündeme geldi. Bu taslak tasarım, üçlü kamera dizilimini gözler önüne seriyor. Üç kamerayı yan yana değil alt alta yerleştireceği tahmin edilen Huawei P20, tasarımda kameraların hemen altında çift LED flaş taşıyor. Ön yüzünde fiziksel bir home butonuyla görünen cihaz, 3.5mm kulaklık girişine de sahip olacak gibi duruyor. Geçtiğimiz gün bir açıklama yapan Roland Quandt‘a göre Huawei P20, P20 Lite ve P20 Plus olmak üzere üç farklı versiyon karşımıza çıkacak. Ayrıca duyduğumuz kadarıyla cihazların önünde ise çiftli kamera yer alacak. Apple iPhone X gibi yüz tanıma yapabileceği tahmin edilen modeller, çerçeveleri ise hayatımızdan tamamen çıkartmayacak.

Huawei P20
Huawei P20

Huawei P20 ailesi ne zaman tanıtılacak?

Geçtiğimiz aya kadar MWC 2018‘de tanıtılacağı konuşulan P20 ailesi, 27 Mart tarihinde resmi olarak lanse ediliyor. Galaxy S9 ve Galaxy S9+’nın gölgesinde kalmamak için sonraya atıldığı belirtilen telefonlar, kendilerine özel bir etkinlikte tanıtılacak.