reklamı kapat

POPÜLER

Huawei MediaPad M5

Huawei MediaPad M5’in taslak tasarımları ortaya çıktı

Huawei’nin yeni tableti MediaPad M5 hakkında detaylar açığa çıktı. Tablete ait olduğu söylenen taslak tasarımlar da ortaya çıktı.

Huawei’ye yakın kaynakların aktardıkları bilgilere göre MediaPad M5, Android 8.0 Oreo yüklü gelecek. 2.560 x 1.440 piksel çözünürlüklü 8,4 inç ekran yer alacağı iddia edilen tablette 4 GB veya 6 GB RAM olacağı ifade ediliyor. Huawei P10’da yer alan Kirin 960 işlemcisinin kullanılacağı belirtilen tablette LED flaşlı kameranın bulunacağı söyleniyor. Tabletteki kameranın çözünürlüğü ise henüz açığa çıkmış değil.

Huawei’nin yeni amiral gemisi telefonu P11 yolda

Huawei’nin yeni amiral gemisi telefonuyla ilgili önemli bir bilgi kısa bir süre önce ortaya çıkmıştı. Uzun zamandır P11 yerine P20 ismiyle karşımıza çıkacağı iddia edilen telefonun bu isimli satışa sunulmayacağı belirtiliyor. Huawei’ye yakın kaynakların aktardıkları bilgilere göre yeni amiral gemisi telefon Huawei P11 olarak adlandırılacak.

Huawei’nin P11 markasını Avrupa Birliği, Hong Kong, Tayvan ve İngiltere’de kullanacağı; Amerika’da ise P20 ismini tercih edeceği belirtiliyor. Huawei P11, P11 Plus ve P11 Pro olarak adlandırılacağı belirtilen telefonlarda 40 megapiksellik üçlü kamera sisteminin yer alacağı söyleniyor. 40 megapiksellik üçlü kamera sistemi sayesinde yeni Huawei telefonlarının kamera konusunda büyük bir başarıya imza atması bekleniyor. Leica imzalı kameralarla farkını ortaya koyacağı söylenen telefonların 5 kat hibrit yakınlaştırma yapabileceği ifade ediliyor. Merakla beklenen Huawei P11 serisinin mart veya en geç nisan ayının başında tanıtılması bekleniyor.