reklamı kapat

POPÜLER

Huawei MediaPad M5

Android tablet dünyasına güçlü yeni soluk: Huawei MediaPad M5 ve M5 Pro [Video]

Apple’ın iPad modelleriyle domine ettiği tablet pazarında diğer firmalar çok fazla öne çıkamıyor. Ancak Huawei MediaPad M5 ve M5 Pro modelleriyle bu durumu değiştirme konusunda iddialı görünüyor. İşte yeni tabletleri tüm özellikleri;

Huawei‘nin MWC 2018‘e getirdiği teni tablet modellerinden MediaPad M5, 10.8 inç ve 8.4 inç olmak üzere iki farklı versiyona sahip. Ortak olarak bu ekranlarında 2560×1600 piksel çözünürlük sunan tabletler, güçlerini sekiz çekirdekli Kirin 960 işlemciden alıyorlar. ClariVu IPS ekranları 2.5D kavisli olan ve bu açıdan sektörde bir ilke imza atan tabletler, 4 GB RAM ile geliyorlar. 32 GB, 64 GB ve 128 GB dahili depolama sunan ürünlerin arkasında 13 megapiksel, önünde ise 8 megapiksel kamera bulunuyor. Kutularından Android Oreo yüklü olarak çıkan tabletlerden ufak olanda 5.100 mAh pil bulunuyor. Büyük modelde ise 7.500 mAh pil tercih edilmiş görünüyor.

Huawei MediaPad M5
Huawei MediaPad M5
Huawei MediaPad M5
Huawei MediaPad M5
Huawei MediaPad M5

Harmon/Kardon imzalı hoparlörleri ile ses konusunda iddialı olan ancak 3.5mm kulaklık girişleri bulunmayan MediaPad M5 ailesi, USB-C portuyla standart bir bağlantı yapısı kuruyor. MediaPad M5 Pro ise farklı o 4,096 seviye basınç hassasiyetine sahip stylus kalem modeliyle farkını ortaya koyuyor. Bu model ayrıca giriş dahili depolama miktarını da ikiye katlıyor. Pro model açıklandığı kadarıyla daha çok sanatçı ve tasarımcılara hitap ediyor. Tabletlerin LTE bağlantı sunan versiyonları da bulunuyor.

Huawei MediaPad M5 ve M5 Pro, Android tabletlerin ölmediğini gösteriyor

350 euro başlangıç etiketine sahip oldukları açıklanan tabletler, istenirse klavye eklentisiyle de satın alınabiliyor. Böylece efektif bir dizüstü bilgisayar haline getirilebilen ürünler, genel olarak oldukça güçlü görünüyor.