reklamı kapat

POPÜLER

Huawei MateBook X Pro

Klavyeden çıkan ilginç kamerasıyla Huawei MateBook X Pro tanıtıldı [Video]

Huawei, Mobil Dünya Kongresi 2018’e akıllı telefonlarını getirmedi. Ancak şirket bu büyük etkinliği elbette boş geçmedi ve karşımızda güçlü dizüstü MateBook X Pro‘yu çıkarttı. İşte tüm detaylar;

Yeni Huawei MateBook X Pro, ilk olarak şık tasarımıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Bir açıdan Apple MacBook Pro ailesini andıran cihaz, oldukça geniş bir dokunmatik yüzeye sahip. İnce çerçeveleriyle çağa uyum sağlayan telefon, özellikle kamerasıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Çünkü dizüstünün kamerası klavyedeki F6 ile F7 tuşlarını arasındaki tuş içerisinde yer alıyor. Buna basıldığı zaman açılan 720P kamera, kullanılmadığı zaman kapatılabiliyor. Bu sayede hem güvenlik (Gizli görüntü alma) endişeleri ortadan kaldırılıyor ve hem de çerçeveler çok daha ince hale getirilebiliyor. Bu da tasarımı gerçekten oldukça ileriye taşımış görünüyor.

Huawei MateBook X Pro
Huawei MateBook X Pro
Huawei MateBook X Pro
Huawei MateBook X Pro

Huawei MateBook X Pro teknik olarak ise oldukça güçlü bir dizüstü. 13.9 inç ekranı dokunmatik olarak tasarlanan dizüstü, 3000×2000 piksel çözünürlük sunuyor. Ekran gövde oranı yüzde 91 olan ürün, 450 nit parlaklığa sahip. 8GB ya da 16 GB RAM ile alınabilen bilgisayar, gücünü Intel’in 8. jenerasyon i7 ve i5 (8550U/8250U) işlemcilerinden alıyor. Ekran kartı Nvidia MX150 olan ürün, 14.6mm kalınlığa ve 1.33 kg ağırlığa sahip. Parmak izi okuyucusu unutulmayan dizüstü, piliyle 14 saat karışık kullanım süresi sunuyor. 512 GB PCIe SSD ile donatılabilen MateBook X Pro, Thunderbolt 3 portunu da barındırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei MateBook X Pro

Genel olarak beğeni toplayan dizüstünün satış fiyat hakkında açıklanmış bir detay bulunmuyor. Ancak normal model Huawei MateBook X 1.099 dolardan satılıyor. Bu açıdan Pro modelin daha da pahalı olacağı anlaşılıyor. İki farklı renk seçeneği bulunan ürün, özellikle Dell’in eş değer XPS modelleriyle güçlü bir rekabete hazırlanıyor.