reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P20 ve P20 Plus

Resmi duyuru öncesinde en net görselleriyle Huawei P20 ve P20 Plus

Yeni telefonları merakla beklenen isimlerden Huawei, sızıntıların kurbanı olan son isim oldu. Resmi duyurudan iki gün önce P20 ve P20 Plus’ın ilk görüntüleri yayımlandı.

Huawei, yeni akıllı telefonlarını resmi olarak 27 Mart tarihinde Paris’te tanıtmaya hazırlanıyor. Bu hamleyle MWC 2018‘in dışına çıkan firma, şimdiye kadar duyduğumuz kadarıyla P20 ve P20 Plus’a ek olarak bir de P20 Lite üzerinde çalışıyor. Henüz Lite’ın tasarımı ortaya çıkmadı ama P20 ve P20 Plus resmi görselleriyle karşımıza bulunuyor. Aşağıda görebileceğiniz üzere iki telefonda da iPhone X’da çok eleştirilen bir çentik yer alıyor. Ön kamera ve sensörleri bu çentiğe koyan firma, bu sayede ekranı kenarlardan yukarıya çekiyor. İki telefonu ön tasarım açısından fiziksel home butonu ayırıyor. P20’ye parmak izi okuyabilen bir home butonu koyan firma, bunu Plus’a koymamış durumda. Plus modelin parmak izi sensörü arkada yer alıyor ve bu yüzden önde daha ince çerçeveler yer alıyor. Bu açıdan P20 Plus 2018’e daha uygun görünüyor ve daha çok satacak izlenimi yaratıyor. Bu arada Plus modelin arkasında üç lensli bir kamera bulunuyor. Şirket normal modelde iki lensli bir kamera kullanımını tercih ediyor.

Huawei P20 ve P20 Plus

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Huawei P20 Pro”

Bu arada son dedikodularda Plus yerine gelebileceği tahmin edilen bir P20 Pro modeli ortaya çıktı. Söylendiği kadarıyla bu model teknik olarak 6 inç boyutunda 2160×1080 piksel ekrana sahip olacak. 6GB / 8 GB RAM ve 128 GB / 256 GB dahili depolama ile geleceği söylenen model, gücünü ise Kirin 970 işlemciden alacak. 4.000 mAh pilinin olacağı da belirtilen model, Plus gibi arkasında üç lensli kamera kurulumu kullanacak. Bu kamerada 12 megapiksel renkli sensör, 16 megapiksel siyah beyaz sensör ve 16 megapiksel zoom lens bulunacak. Diyafram F1.8 olacak ve söylendiği kadarıyla optik görüntü sabitleme sunulacak.