reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P20 Lite

Merak edilen Huawei P20 Lite’ı görücüye çıkartan taslak tasarım [Video]

2017 sonunu Mate 10 pro modeliyle üst sıralarda tamamlayan Huawei, biliyorsunuz yeni P20 ailesi üzerinde de çalışma gösteriyor. Bugün ailenin en alttaki modeli P20 Lite ise üç boyutlu taslak tasarımıyla karşımızda bulunuyor.

Geçtiğimiz hafta ortaya çıktığı kadarıyla Huawei‘nin yeni akıllı telefon ailesi P20, P20 Lite ve P20 Plus modellerinden oluşuyor. Bu ailenin “Lite” modeli ise OnLeaks ve TigerMobiles tarafından hazırlanan taslak tasarımıyla tüm detaylarını gözler önüne seriyor. Şimdiye ortaya çıkan sızıntılardan oluşturulan tasarım, şık ancak “çentikli” bir modelin yolda olduğunu gösteriyor. Görebileceğiniz üzere ufak olduğu için iPhone X kadar yer kaplamayan çentik, yine de birçok kişiyi rahatsız edecek gibi duruyor. Bu çentiğe yerleştirilecek donanımlarla yüz taraması yapabileceği belirtilen telefon, dikey olarak konumlandırılmış iki arka kameraya sahip. Standart P20’de 40 megapiksel çözünürlükte üçlü arka kamera kullanacak firma, Lite’ı biraz daha alt seviyeye odaklamış gibi duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Daha önce Midnight Black, Klein Blue ve Sakura renkleriyle satışa çıkacağı duyduğumuz telefon, önünde fiziksel bir home butonu taşımıyor. Buna rağmen nispeten kalın bir alt çerçeve bulunuyor. 148.6 x 71.2 x 7.4 mm boyutlara ait olan telefon, belirtildiği kadarıyla 5.7 inç 2200×1800 piksel 18:9 bir ekrana sahip. Telefona gücünü ise Kirin 970 ya da güncellenmiş Kiri 659’un vermesi bekleniyor.

Huawei P20 Lite
Huawei P20 Lite
Huawei P20 Lite
Huawei P20 Lite
Huawei P20 Lite
Huawei P20 Lite

Huawei P20 ailesi ne zaman geliyor?

Şirketi yaptığı resmi açıklamaya göre yeni aile ile resmi olarak 27 Mart tarihinde tanışacağız. Merakla beklenen telefonlar, bakalım söylendiği kadar dikkat çekici olacaklar mı?