reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P20 Lite

“Çentikli” Huawei P20 Lite ortaya çıktı

Son yılların en çok konuşulan akıllı telefon üreticisi Huawei, yeni P20 ailesiyle de öne çıkmak istiyor. Ortaya çıkan son görseller ile P20 Lite modelinin önemli tasarım detaylarını netleştiriyor.

Geçtiğimiz hafta bir açıklama yapan Roland Quandt‘a göre Huawei‘nin yeni akıllı telefon ailesi P20, P20 Lite ve P20 Plus modellerinden oluşuyor. Weibo’da Kumamoto Technology tarafından yayınlanan fotoğraf ise yüksek ihtimalle P20 Lite‘ı karşımıza çıkartıyor. Geliştirme aşamasından fotoğrafı yayınlandıktan kısa süre sonra kaldırılan P20 Lite, üstünde iPhone X gibi bir çentiğe sahip. Ufak olduğu için iPhone X kadar yer kaplamayan çentik, yine de birçok kişiyi rahatsız edecek gibi duruyor. Bu çentiğe yerleştirilecek donanımlarla yüz taraması yapabileceği belirtilen telefon, iki arka kameraya sahip. P20’de üç adet arka kamera kullanacak firma, buna rağmen Lite’ı da çağın standartlarına uygun hazırlamış görünüyor. Oldukça ince çerçevelere sahip olacağı görülen cihaz, bu görsellerden başka detaya vermiyor. Daha önce Midnight Black, Klein Blue ve Sakura renkleriyle satışa çıkacağı duyduğumuz telefon, en az P20 ve P20 Plus kadar dikkat çekiyor.

Huawei P20 Lite

Huawei P20 ailesi ne zaman tanıtılacak?

Geçtiğimiz aya kadar MWC 2018‘de tanıtılacağı konuşulan P20 ailesi, son duyumlarımıza göre MWC 2018’in sonrasına kaldı. Galaxy S9 ve Galaxy S9+’nın gölgesinde kalmamak için sonraya atılan telefonlar, büyük ihtimal kendilerine özel bir etkinlikte lanse ediliyor.