reklamı kapat

POPÜLER

Apple Pencil

Apple’ın yeni patenti ile ortaya çıkan ilginç plan

Teknoloji devi Apple‘ın stylus kalem modeli Pencil, biliyorsunuz şu an sadece belirli iPad modellerinde çalışıyor. Ortaya çıkan son detaylara göre firma bu kullanım alanını çok daha büyütmek istiyor.

Apple‘ın aldığı yeni patent, Pencil‘ın dijital olmayan alanlarda da kullanımını karşımıza getiriyor. Şirketin “Elektronik Olmayan Yüzeylerde Elektronik Giriş Aygıtını Kullanarak İçerik Yaratma” şeklinde tanımladığı patent, her yüzeyin bir çizim tableti haline getirilmesine dayanıyor. Hem fiziksel hem de havada kullanılabilecek bir stylus kalemi gösteren patent, gerçekten ilginç görünüyor. Kalem konumunun ekran ya da dizüstü üzerindeki sensörlerle takip edileceğini gösteren patent, üçüncü boyuta da değiniyor. Yani havaya yapılacak çizimlerin üç boyutlu olarak sanala geçirebileceği söyleniyor. Özellikle bu açıdan çok ilginç olan sürecin elbette kesin olarak gerçeğe dönüşüp dönüşmeyeceği bilinmiyor. Ekrana değil de yüzeye çizim yapmanın büyük kolaylıklar sağlayabileceği tahmin ediliyor.

Apple Pencil

Apple Pencil

Steve Jobs’un istemediği kalemleri yıllar sonra hayatımıza sokan teknoloji devi, kalemi iPad ile sınırlı tutarak büyük bir kitleyi kaybediyor. Özellikle tasarımcılar uzun yıllardır dokunmatik özelliğe sahip bir iMac bekliyor. Bunu bir türlü gerçeğe dönüştürmeyen ve insanları Wacom çözümlere mecbur bırakan şirket, gelecek için ilginç planlar kuruyor gibi duruyor. Sizce bu tarz bir altyapı kullanışlı olur mu?