reklamı kapat

POPÜLER

iPad

Apple’dan yeni iPad için stylus sürprizi!

Uzun zamandır ortalıkta Apple‘ın iPad Pro isimli bir tablet hazırlığı içinde olduğu konuşuluyor. Bu yıl içerisinde piyasaya sürüleceği iddia edilen tablet hakkında yeni bir iddia daha ortaya atıldı. KGI Securities analisti Ming-chi Kuo, 12,9 inçlik ekrana sahip olacağını söylediği tabletin stylus ile birlikte geleceğini iddia etti.
stylus
Kuo, bu iddiaya Apple’ın yaptığı patent başvrusu neticesinde ulaştığını ifade etti. Kuo, hem gelecekte satışa sunulacak iPad’lere üç boyutlu el yazısı özelliğinin gelmesinde bu stylus’un büyük katkı sağlayacağını hem de iPad kullanım deneyimini geliştireceğini söyledi. Apple’ın iPad Pro modelinde stylus tercihinde bulunarak eğitim ve kurumsal sektörde çalışan personellere büyük kolaylık sağlayacağını dile getiren Kuo, stylus’un Lightning bağlantısı üzerinden şarj edileceğini de ifade etti.

Hatırlanacağı üzere Steve Jobs, 2007 yılında gerçekleşen iPhone tanıtımında “Kim bir stylus kalem ister ki?” açıklamasında bulunmuş ve stylus kalemlerin gereksiz olduğunu vurgulamıştı. Jobs ayrıca büyük ekranlı telefonlara da tepki göstermiş ve kimsenin büyük ekranlı bir telefon kullanmak istemeyeceğini belirtmişti. Jobs’un hayata veda etmesinin ardından Apple, 5,5 inç ekranlı iPhone 6 Plus’ı piyasaya sürerek Jobs’un fikrine karşı gelmişti. Şirketin yine Jobs’un fikrine karşı gelip bu yıl piyasaya sürüleceği konuşulan yeni iPad modelinde stylus kullanıp kullanmayacağını hep birlikte göreceğiz.

iPad Pro

* Haberde kullanılan görsel temsilidir.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Apple’dan yeni iPad için stylus sürprizi!” için 3 cevap

  1. Parmak Kalem dedi ki:

    Kalemi ortadan kaldırıyorlar sonra tekrar yenilik gibi sunuyorlar anlaşıldı durum eskilerin tabiri ile Doldur Boşalt surecine girmiş durumdadır.Burdanda bir teknoloji danışmanı olarak şunu söylemelıyım bu işinde sonu geldi anlaşılan artık yeni bir teknik ile aynı pazar tekrar kullanılabilir duruma getirilecektır.Ahada yazdım 🙁

  2. mesut dedi ki:

    teknoloji danışmanı olmaktan ziyade alalade bir okur bile değilsiniz sanki? adonit ve wacoom’ın çizim sektöründeki pastasına ortak olmak istiyor. ipad tüktim cihazıdır. üretim cihazı olarak ipad pro da kalem kullanılmak istenmesi son derece doğal. adonit jot touch sahibi birisi olarak söylüyorum hiçbir parmak kalemin b özeliklerine sahip olamaz

  3. Ender dedi ki:

    Adonit jot touch önerirmisiniz