reklamı kapat

POPÜLER

HTC One (M9)’dan neler beklemeliyiz?

HTC, geçtiğimiz hafta sosyal medya hesaplarından yaptığı duyuruyla, gelecek nesil amiral gemisini Mobil Dünya Fuarı’nda (MWC) tanıtacağını neredeyse kesinleştirmişti. Peki mart ayında düzenlenecek olan fuarda bizi neler bekliyor, gelin hep beraber bakalım.

Öncelikle en az 20 megapiksellik bir arka kamera bizi bekliyor. Ancak bu HTC’nin UltraPixel teknolojisinden vazgeçtiği anlamına gelmiyor. Zira telefonun önünde düşük ışıkta daha kaliteli selfieler çekmeye yarayan UltraPixel teknolojili bir kameranın kullanılacağı belirtiliyor. 8 çekirdekli Snapdragon 810 işlemci de neredeyse kesinleşen özelliklerden bir diğeri. Android Lollipop ve Sense 7 karşımı arayüzüyle gelecek olan HTC One (M9)’da aynı zamanda Dolby 5.1 ses sisteminin yer alması bekleniyor.

Ayrıca zayıf bir ihtimal de olsa, HTC’nin akıllı saat süprizi yapacağı da gelen dedikodular arasında. Geçtiğimiz CES Fuarı’nda spor giyim firması Under Armour’la anlaşma yaptığını açıklayan Tayvanlı şirket, giyilebilir teknoloji konusunda yeni atılımlar yapacağının sinyallerini vermişti.

Haberde kullanılan görsel HTC One (M8)’e aittir