reklamı kapat

POPÜLER

iPad

4 inçlik iPhone ve iPad Air 3 çok yakında tanıtılabilir

9to5Mac’in Apple’a yakın kaynaklardan elde ettiği bilgiye göre Apple, çok yakında yeni cihazlarını görücüye çıkaracak. Daha önce Apple sızıntılarıyla ün yapmış KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo’ya göre Apple, iPhone 5se ve iPad Air 3’ü bu yılın ilk yarısında görücüye çıkaracak. İddialar Apple’ın yeni cihazlarını mart ayında tanıtacağını belirtiyor.

iPhone 6s’teki gibi iPhone 5se’nin 2,5D kavisli 4 inçlik ekrana sahip olacağını söyleyen Kuo, telefonun kamerasının 12 megapiksel çözünürlük sunacağını dile getirdi. iPad Air 3’ün ve yeni MacBook’ların bu yılın ilk yarısında kullanıcıların beğenisine sunulacağını söyleyen Kuo, Apple’ın iPhone 7 için işlemci, kamera ve pil ömrü gibi konularda tüm çalışmalarını sürdürdüğünü ifade etti. Kuo bununla birlikte iPhone satışlarıyla ilgili de tahminde bulundu. Apple’ın  aralık ayıyla biten geçen çeyrekte 77 milyon iPhone sattığını açıklamaya hazırlandığını belirten Kuo, şirketin bu yılın ilk çeyreğinde 43 milyonluk iPhone satışı gerçekleştireceğini söyledi.

9to5Mac, Apple’ın iPhone 5se, iPad Air 3 ve yeni MacBook modelleri haricinde Apple’ın Apple Watch için geliştirdiği yeni kayışları mart ayında düzenlenecek etkinlikte görücüye çıkarabileceğini belirtiyor. 9to5Mac’e göre Apple, yeni akıllı saati Apple Watch 2’yi mart ayında tanıtmayacak. Şirketin FaceTime kamera ve yeni kayış seçenekleri gibi ufak değişikliklerle Apple Watch’u güncelleme ihtimali de bulunuyor. Apple Watch 2’nin mart ayında görücüye çıkmaması durumunda iddialar akıllı saatin eylül ayında gerçekleşecek etkinlikte tanıtılacağını söylüyor.

İLGİLİ HABERLER