reklamı kapat

POPÜLER

iPhone

4 inçlik iPhone ve 3 GB RAM’li iPhone 7 Plus iddiaları

Daha önceden Apple ürünleriyle alakalı birçok iddiada bulunan KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo, önümüzdeki yıl satışa sunulacak yeni iPhone modelleri hakkında açıklamada bulundu.

Kuo’nun iddiasına göre Apple, 2016’da iPhone 7 ve iPhone 7 Plus haricinde 4 inçlik iPhone’u da görücüye çıkaracak. Aslında bu iddia çok da yeni sayılmaz. Geçtiğimiz yıl da 4 inçlik iPhone modeli hakkında iddialar olduğunu hatırlatalım. 4 inçlik iPhone’un iPhone 5s’in geliştirilmiş bir versiyonu olacağını belirten Kuo, telefonun metal bir gövdeye ve A9 işlemciye sahip olacağını ifade ediyor. iPhone 6s’te kullanılan ekran basınç kuvvetini algılayan 3D Touch teknolojisinin ise yeni iPhone modelinde yer almayacağını dile getiren Kuo, iPhone 7 hakkında da açıklamada bulundu.

Eylül ayında tanıtılması beklenen iPhone 7’nin A10 işlemciyle geleceğini söyleyen Kuo, 4,7 inçlik iPhone 7’nin 2 GB RAM’e, 5,5 inçlik iPhone 7’nin ise 3 GB RAM’e sahip olacağını iddia ediyor. Kuo’nun bu iddialarının doğru olup olmadığını ilerleyen aylarda hep birlikte göreceğiz.