reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 9

Uygun fiyatlı ve 6,1 inçlik iPhone hakkında beklenmedik açıklama

Bundan böyle Apple ile ilgili analistler yapmayacağı açıklanan ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo, iPhone modelleriyle ilgili beklenmedik bir iddiada bulundu.

Daha önce ortaya atılan iddialarda 5,8 inçlik iPhone Xs ve 6,5 inçlik iPhone Xs Plus modellerinde OLED ekranın yer alacağı belirtilmişti. Üst segment iPhone modellerinde OLED ekranın olacağını söyleyen Kuo, bir süredir LCD ekranla geleceği iddia edilen uygun fiyatlı iPhone modelinde de OLED ekranın olacağını ifade etti. iPhone 9 olarak adlandırılmasını beklediğimiz telefonun OLED ekran desteğiyle canlı ve parlak renkler sunması bekleniyor. Aynı zamanda bu teknoloji sayesinde ekranın daha derin siyahlar sunacağını söylemek mümkün. Kuo’nun iddiaları gerçeğe dönüşürse telefonun yurt dışı satış fiyatı ise 550 dolar olacak.

Tüm iPhone modelleri dört gözle bekleniyor

Kuo üç modelinde de uçtan uca ekranın yer alacağını ve telefonların derinlik algılayabilen TrueDepth kameraya sahip olacağını belirtmişti. Eğer son iddialarda olduğu gibi 6,1 inçlik modelde metal bir arka yüzey olması durumunda bu telefonun kablosuz şarja destek vermeyeceğini belirtmekte yarar var. Yeni modellerlea ilgili detayları önümüzdeki günlerde sizlerle paylaşacağız.

İlginizi çekebilir

iPhone 6s patlama anı