reklamı kapat

POPÜLER

Auris hakkında fikir verecek; 2019 Toyota Corolla hatcback yurt dışı fiyatları açıklandı

Tanıtımının üzerinden geçen iki aylık zaman diliminin ardından fiyat detayları paylaşılan 2019 Toyota Corolla hatcback’in satış süreci de kısa süre içerisinde başlıyor.

Geçtiğimiz mart ayı içerisinde yeni jenerasyon Auris ile birlikte tanıtımı gerçekleştirilen 2019 Toyota Corolla, markanın baştan yarattığı tasarım dilinin en güzel örneklerinden birisi olarak beğeniyle karşılandı. Auris’in satılmadığı pazarlarda Corolla hatchback adıyla kullanıcılarla buluşan modelle ilgili eksik kalan parçalar da artık tamamlanıyor. Yurt dışında bu yaz döneminden itibaren kademeli olarak satılacağı duyurulan modelin fiyatlarıyla birlikte ortalama tüketim değerleri de öğreniyoruz. Toyota’nın giriş seviyesi olarak sunduğu SE versiyonu ve manuel vites kombinasyonuyla 19.900 dolar gibi bir başlangıç fiyatı belirlediği yeni Corolla, bu sayede bizlere ülkemizde satışa çıkacak Auris ile ilgili de fikir yürütme imkanı verecek.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Verilerde neler var?

Açıklanan listenin devamına baktığımız zaman belki de en merak edilen nokta otomatik şanzıman. Baz versiyonun bir adım üstüne çıkan bu kombinasyona sahip olmak isteyenlerinse en az 21.000 doları gözden çıkartması bekleniyor. Üst donanım paketi olarak nitelendirebileceğimiz seçenekler ise şanzıman ve opsiyonlarına göre 22.990 ile 24.090 dolar aralığında değişen etikete sahip olacak. Donanım seviyesi fark etmeksizin 2019 Corolla hatcback’in standart özellikleri arasında ise; yedi adet hava yastığı, ABS, çekiş kontrol sistemi, geri görüş kamerası ve elektronik fren desteği yer alıyor. Ortalama tüketim kısmında ise bizleri CVT şanzıman kombinasyonuyla 100 kilometrede 6,7 litrelik bir değer karşılıyor. 2019 Corolla Hatcback ile ilgili merak ettiğiniz diğer tüm detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili video