reklamı kapat

POPÜLER

Auris’in merak edilen iç tasarım detaylarını da beraberinde getirdi; karşınızda 2019 Toyota Corolla hatchback [Video]

İlk kez Amerika’da kullanıcılarıyla buluşacak olan 2019 Toyota Corolla hatcback, genel tasarımı ve özellikleriyle Auris ile benzeşirken, gizli tutulan kokpiti ortaya çıkarttı.

Cenevre Otomobil Fuarı’nda merakla beklediğimiz yeni jenerasyon Auris‘in tanıtımı gerçekleştiren Toyota, uzun bir süredir gözlerimizin aradığı sportif karakterine nihayet dönüş yaptı. Aracın tasarımında çok ciddi değişime giderek rakipleri karşısında elini ciddi anlamda güçlendiren marka için şimdi sırada en çok satan modellerinden Corolla var. Önümüzdeki hafta içerisinde kapılarını açacak olan New York Otomobil Fuarı‘nda sergilemek üzere bizleri çok fazla bekletmeyen marka yetkilileri, bu adımını da cömert bir şekilde gerçekleştirdi. Kuzeni Auris’in Amerika’a satılacak versiyonu olarak nitelendirebileceğimiz 2019 Toyota Corolla hatchback, ay başında gizli tutulan iç tasarımla ilgili detayları da beraberinde getirmesi adına bizim için önemli. Aracın motor seçeneklerinde de bizleri benzer opsiyonlar karşılıyor.

İç tasarım

Dışı ve genel özellikleri itibarıyla Auris ile pek fark olmadığı için Corolla hatchback’te bizi daha çok ilgilendiren yeni iç dünyaya yakından bakma ihtiyacı hissediyoruz. Toyota’nın burada bizleri şaşırtmayarak son jenerasyon modellerinde yer verdiği kokpit dizaynını ufak değişimlerle kullandığını görüyoruz. Merkezde boyutu 5,5 inç ile 8 inn arasında değişecek olan Apple CarPlay ve Android Auto destekli dokunmatik ekranla gelen araçtaki direksiyon tasarımına da çok fazla yabancı değiliz. Bu kısımda değişimi en çok hissedeceğimiz noktalar sürücü ekranı, malzeme kalitesi, artırılan eşya gözleri olacak. Elektronik destek kısmında ise şerit takip, otomatik uzun far, kör nokta uyarı, çarpışma ve yaya algılama gibi yine beklenen seçenekler karşımıza çıkıyor.

Motor

2019 Toyota Corolla hatcback Amerika pazarında tamamen hibritleştirilmiş motorlarla sunulacak. Yakıt tüketimi konusunda başarılı değerler vadeden bu seçeneklerin hacimleri 1,8 ve 2.0 litre olarak değişiyor. Güç değerleri ise sırasıyla 120 beygir ve 180 beygir şeklinde olacak. Altı ileri manuel ve CVT otomaik şanzımanla kobin edilebilecek olan bu motorlar sunulan “Sport” modu ile maksimum performans karakterinde işleyiş sergileyecek. Fiyatlarıyla ilgili henüz net bir bilginin paylaşılmadığı Corolla’nın sedan versiyonu şimdiden merak konusu olmayı başardı.

Video