reklamı kapat

POPÜLER

Toyota Corolla

Yeni Auris üzerinden tasarlanan Toyota Corolla projesi, gelecek modelle ilgili beklentileri artırıyor

2020 model yılıyla geleceği söylenen yeni Toyota Corolla, Auris’in tamamen değişen tasarım yapısı üzerine sanal ortamda şekillendirildi.

Dünya prömiyeri Cenevre Otomobil Fuarı kapsamında gerçekleştirilen 2018 Toyota Auris, dış tasarımındaki geçirdiği evrimle pek çok kişi tarafından beğeniyle karşılandı. Toyota’nın halen iç tasarım konusundaki detayları gizlemekte olduğu model, önümüzdeki günlerde tanıtılacak olan yeni RAV4 ile benzer kokpit tasarımına sahip olabilir. Renault Megane, Hyundai i30, SEAT Leon, Mazda 3 ve Volkswagen Golf gibi rakiplerine güncel tasarımının yanı sıra hibrit motor teknolojisiyle cevap verecek olan Auris, aynı zamanda peşinden gelecek yeni Corolla için de önemli ipuçlarını barındırıyor. Önceki jenerasyonların örneklerinde de görüldüğü gibi birbirleri üzerine şekillenen bu modeller haliyle beklentileri artırıyor. Corolla ile ilgili henüz resmi kaynaklardan bir adım gelmese de bağımsız tasarımcıların çalışmaları, gelecek modelle ilgili düşünceleri elektronik ortamda somut hale getiriyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ortak parçalar

Geçtiğimiz dönemlerde sizlerle pek çok projesini paylaştığımız başarılı tasarımcı Kleber Silva tarafından gerçekleştirilen çalışmayla, önümüzdeki süreçte resmi olarak hayata geçecek bir yapının ilk örneğini görüyoruz. Megane hatchback ve Megane sedan örneklerinde olduğu gibi yorumlanan tasarımda Auris’in ön ve arkasındaki karakteristik farkla yeni Corolla üzerine yansıtılıyor. Tasarımlarının yanında altyapısal olarak (TNGA) da paylaşım içerisine girecek olan bu iki önemli otomobilde motor seçeneklerini de benzer yapıda göreceğiz. Haliyle kaputun altında 1,8 ve 2.0 litrelik hibrit ünitelerin yer alacağını da söyleyebiliriz. Tasarımla ilgili düşüncelerinizi bizlere yorum olarak paylaşabilirsiniz.