reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen Arteon

Macera yeni sınıfa taşınıyor; Volkswagen Arteon Shooting Brake resmiyet kazandı

Arteon’un performans odaklı versiyonları üzerindeki çalışmalarında somut adımlara çok yakın olan Volkswagen, Shooting Brake ile tasarımı ve gövdeyi yeni boyuta taşıyacak.

Geçtiğimiz yıl itibarıyla satışlarına başlanan Volkswagen ürün gamının yeni modellerinden Arteon‘dan bir süredir herhangi bir haber almıyorduk. Binek sınıfının en üst noktasına yerleşen modelinin satışlarıyla ilgili şimdilik nötr davranan marka yetkilileri şu sıralar yeni versiyonlar üzerine yoğunlaşmış durumda. Son olarak üst düzey yönetici Martin Hube‘un aralık ayı içerisinde VR6 motora sahip performans odaklı bir modeli üzerinde çalıştıklarını duyurduğu Arteon’dan gelen yeni açıklamayla shooting brake kasasına da uyarlanacağı duyuruldu. Station wagon sınıfının sportif üyeleri olan shooting brake üzerine şekillenmiş Arteon, kaputunun altında önemli bir makineyi de beraberinde getirecek.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Premium sınıfa yaklaşma amacı

Arteon versiyonları arasında en üst noktaya yerleşeceği açıklanan Shooting Brake’in ilk mesajlarını 2017 içerisinde veren Volkswagen, bu modelde altı silindirli bir motora yer vermeyi planlıyor. Bu da binek sınıf içerisinde Volkswagen’i yeni bir noktaya konumlandırabileceğimiz anlamına geliyor. Grup içerisindeki Audi ve Porsche gibi markalara yakın bir çizgiye yaklaşma amacında olan Volkswagen, bu versiyonla birlikte BMW ve Mercedes’e de rakip olabilmenin planlarını yapıyor. Üzerinde altı silindirli bir makinenin yer aldığı Arteon’un prototipini test sürecinde olan Volkswagen kısa süre sonra somut adımlarla karşımıza çıkabilir. Hep birlikte bekleyip göreceğiz.

İlgili video

Volkswagen Arteon