reklamı kapat

POPÜLER

Yepyeni Shooting Brake ve R versiyonlarıyla geldi; işte 2021 Volkswagen Arteon

2021 Volkswagen Arteon ailesi makyajın ötesinde getirdiği yeni versiyonlarla kendi içerisinde yepyeni bir kullanıcı kitlesine de ulaşma potansiyeline sahip.

Bir süredir sızıntı görselleri üzerinden detayları hakkında konuşmaya başladığımız 2021 Volkswagen Arteon ailesi resmen tanıtıldı. Beklediğimiz gibi beraberinde Shooting Brake ve R versiyonlarını da getiren yeni model yılıyla birlikte, tasarımsal değişimler de kapsamlı ve hissedilir oranda yapılmış durumda. Ön bölümde ızgara ve ışıklandırma grubundaki dokunuşlarla kendisini hissettiren makyajla birlikte çok daha fazla krom parça kullanıcıları bekliyor. Bu elbette kalite ve lüks algısının dış taraftaki artırılmış etkisi olacak. Ayrıca yeni arka lambalar, difüzör ve sportif bir egzoz sistemi de Arteon ailesini çok daha modern ve dikkat çekici kılacak.

2021 Volkswagen Arteon artık iki gövde tipini beraberinde getiriyor

Yeni model yılıyla birlikte şüphesiz en merak edilen parça station wagon dinamiklerini getiren Shooting Brake. Sızıntı görsellerinde de ham çizgilerini görme şansına eriştiğimiz modelin artık rakamsal farklılıkları da kendisini gösteriyor. Arka koltuklar katlandığında 1.632 litre bagaj hacmi sunan model, bu sayede standart modelden 75 litrelik bir avantaja sahip olacak. Tasarım olarak da dışarıdan ait olduğu sınıfın dinamiklerini barındıran versiyonun meraklılarının ilgisini çekeceğin hiç şüphe yok.

Arteon ailesinin kokpit bölümü de değişimden nasibini fazlasıyla aldı. Konsolda revize edilmiş klima çıkışları kablosuz Android Auto ve Apple CarPlay desteği sunan güncellenmiş bir bilgi-eğlence sistemi bizleri karşılıyor. Diğer önemli özellikler arasında 30 renkli ambiyans aydınlatma sistemi ve 700 watt harman / kardon premium ses sistemi dikkat çekiyor. Ailenin SUV sınıfındaki amiral gemisi Touareg’den gelen çizgilerle birlikte kalite algısı da hissedilir derecede arıtırlan kokpitin demirbaşları arasında 8.0 inçlik multimedya sistemi ve 10,3 inçlik dijital sürücü ekranı yer alıyor.

Pek çok makyajda olduğu gibi Arteon’da da dijital destekler tarafında bir ileriye gitme söz konusu. “Seyahat Asistanı” olarak isimlendirilen yeni sistem 210 km/s hıza kadar aktif şekilde kullanılabiliyor. Otonom sürüş deneyimine bir adımın daha atılmasına olanak tanıyan özelliğin arka planında ise dur-kalk trafikte kontrolü sağlayan adaptif hız sabitleyici ve şerit takip asistanları temeli oluşturuyor. Multimedya sistemi ekranındaki kamera görüntüsünü de 90 dereceden 170 dereceye kadar genişletilmiş durumda. Yeni jant ve renk seçenekleri de yine katalogda kendisine yer bulacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yenilenen Arteon ailesinde performanstan ekonomik sürüşe oldukça geniş bir aralıkta motor seçenekleri sunulacak. R paketin zirveyi oluşturacağı listede eHybrid adındaki versiyonlada elektrik sürüş deneyimi devreye giriyor. Daha fazla güç arayan alıcıların tercihi olacak R’da agresif bir gövde kitinin yanında tork iletim teknolojisine sahip dört tekerlekten çekiş sistemi standart olarak sunulacak. Arteon R 320 PS’lik güçle asfalta inecek ve 0’dan 100’e hızlanma değerinin 5 saniyenin altında olması bekleniyor. 2.0 litrelik turbo benzinli motorunun temelini oluşturduğu seçenekler de yaklaşık 270 beygir güç dolaylarında kullanıcıları bekliyor olacak. Hybrid paket ise Passat GTE’nin ünitesini taşıyor. 1.4 litre litrelik benzinli motor ve elektrikle birlikte bu versiyonun 215 beygir güç ve 400 Nm torka sahip olması şaşırtıcı olmayacak. Saf elektrik sürüş menzili içinse 56 kilometre kilometrelik bir değer ön planda. Tam detaylar ise önümüzdeki süreçte netlik kazanacak.

İlginizi çekebilir

Tüm merak edilenleriyle 2020 Volkswagen Golf