reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen Arteon Station Wagon, kış testlerinde sona yaklaştı

Alman üretici birbirinden farklı Station Wagon modellerini uzun süredir üretiyor. Volkswagen Arteon Station Wagon bu zincirin son halkası olmaya hazırlanıyor.

İlk olarak 2017 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan Volkswagen Arteon teknik olarak Passat CC’nin yerine getirilmişti. Coupe forumu ve eğimli hatları ile Passat’dan ayrılan model daha fazla sportiflik vadediyordu. Modelin tanıtımından bu yana bir Station Wagon versiyonun da üretilip üretilmeyeceği merak konusuydu. Alman üretici zaman içinde bir Shooting Brake’den bahsetmiş olmasına rağmen bunun Arteon tabanlı olup olmayacağına değinmemişti. Son gelen görüntüler ile birlikte Volkswagen Arteon’nun böyle bir kasa tipine kavuşacağı da bir nevi kesinleşmiş oldu. Diğer yeni Volkswagen araçlarında sık sık gördüğümüz soğuk hava testleri sırasında karşımıza çıkan Volkswagen Arteon’a, kamuflaj olarak Passat Variant tamponları giydirilmiş. Ancak detaylı bakıldığında modelin bir Passat olmadığını anlayabiliyorsunuz. Şirket planladığı bu yeni yeni hamlesi ile birlikte ürün gamını daha da genişletmeyi hedefliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Test edilen Volkswagen Arteon bir Station Wagon mu Shooting Brake mi?

Daha fazla yaşam alanı ve bagaj kapasitesi isteyen kullanıcıların popüler tercihi “station wagon” modeller yıllardır çeşitli markalar tarafından üretiliyor. Ülkemizde tek tük gördüğümüz bu modeller aslında yurt dışında oldukça popüler. Hatta sadece geniş hacimleri yüzünden değil, tasarımları ve tarzlarından dolayı bu tip araçları tercih eden geniş bir kitle de var. “Shooting Brake” modeller ise station wagon araçlardan biraz daha farklıdır. Genel tasarımları coupe bir model üzerinden geliştirilmiştir. Bu tip araçların çizgileri daha sportif ve arka bagaj eğimleri daha fazladır. Azalan tavan yüksekliği ile bagaj kapasitesinden çok, sportiflik hedeflenir. Örnek olarak Mercedes-Benz’in CLA Shooting Brake verilebilir. Anlayacağınız her ne kadar test edilen model bir SW gibi görünse de modelin çıkış yaptığında Shooting Brake formuna daha yakın olması bekleniyor. Gelişmeleri LOG.com.tr’de takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Volkswagen T-Cross için çarpışma testi sonuçları açıklandı