reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen Arteon

Gerçekliğe meydan okuyor; Volkswagen Arteon için geliştirilen station wagon tasarımı

Uzak Doğu pazarında satışa sunulması beklenilen Volkswagen Arteon station wagon, hala resmi detaylar üzerinden değerlendirebileceğimiz ortamdan uzak.

Markasının ürün gamının zirvesinde yer alan Volkswagen Arteon şu sıralar Uzak Doğu odaklı olarak öne çıkarılan station wagon versiyonuyla gündemde. Geçtiğimiz hafta içerisinde gelen sızıntı üzerinden ilk değerlendirmesini yaptığımız modelin tanıtımı için geri sayım devam ediyor. Şimdilik resmi kanattan somut nitelikte detaylar gelmezken, radamıza takılan konsept tasarım projesi gerçeğe meydan okuyacak detaylarıyla dikkat çekiyor. Kolesa tarafından geliştirilen tasarım, halihazırda var olan sızıntının temel dinamiklerini daha yüksek boyutta görme şansımız olarak da değerlendirilebilir.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen Arteon station wagon için Avrupa pazarı da ihtimaller arasında

Çin pazarında sunulmasını beklediğimiz yeni versiyonla ilgili masada hala beklentiler üzerinden konuşabileceğimiz parçalar mevcut. Çin medyasından gelen bilgiler üzerinden CC Travel Edition adıyla satışa sunulacağı iddia edilen modelin kaputunun altında 2.0 litrelik benzinli motorun yer alacağını görüyoruz. İki farklı güç seçeneğiyle tercihi söz konusu olan bu motor giriş seviyesinde 186 PS güç ve 320 Nm tork vadediyor. Üst pakette ise 220 PS güç ve 350 Nm’lik değerler karşımıza çıkıyor. Bunlara ek olarak aracın Avrupa pazarı için de 2021’de düşünüldüğüne dair detaylar mevcut. Şimdilik sadece beklenti ve iddialar üzerinden şekillenen sürecin hareketliliği kısa süre içerisinde sonuca bağlacak. Gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlgili video

2020 Volkswagen Golf