reklamı kapat

POPÜLER

Android ve iOS mağazalarını terk edecek popüler oyun Tetris

Android ve iOS mağazalarını terk etmeye hazırlanan popüler oyun

iOS ve Android mağazası popüler oyunlarından birini kaybediyor. EA aldığı yeni kararla Tetris oyunu için son tarihi verdi.

Geçmişten günümüze sıkmadan ve usandırmadan oynanabilirliğiyle ulaşan oyunlardan Tetris, sadece Android ve iOS değil hemen her platform için kendi versiyonuna sahip. Mobil taraftaki en popüler versiyonlardan biri olan EA versiyonu ise oyunculara tamamen veda ediyor. Oyunu ilk kez indirecek olan oyuncular için mağazalardan kaldırılan oyun 21 Nisan‘dan sonra tüm oyunculara veda edecek. Oyunu daha önceden cihazınıza indirmiş olsanız dahi oyunu oynayamayacağınız kaydediliyor. EA oyuna verilen desteğin neden tamamen kesildiğine dair bir açıklama yapmadı. Sadece “Artık elveda deme zamanı.” diyen geliştirici, oyuna sahip olan kullanıcıların 21 Nisan’a kadar oynamaya devam edebileceğini duyurdu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android ve iOS için Tetris alternatifleri mevcut

Her iki platformda da elbette pek çok Tetris alternatifi bulunuyor fakat EA’in geliştirdiği sürüm hem görsel olarak hem de deneyim olarak daha zengin ve keyifli bir versiyonu oluşturuyordu. Öte yandan dokunmatik ekranda oynamanın bir parça zorlu olduğu bu oyun EA’den değil fakat başka bir geliştiriciden keyifli bir versiyona kavuşabilir. Bildiğiniz gibi Nintendo Switch kullanıcıları Tetris 99 ile oyunun Battle Royale versiyonunu deneyimleyebiliyor. Bir diğer geliştirici N3TWORK de mobil taraf için Tetris Royale isimli oyununu müjdelemişti. iOS ve Android için şimdilik net bir tarih bulunmasa da oyunun Battle Royale versiyonunun yanı sıra geleneksel tek kişilik versiyonu da barındırması bekleniyor.

İlginizi çekebilir

PUBG Mobile oyuncularını bekleyen yeni mini içerik