reklamı kapat

POPÜLER

Fujifilm X-T200

Fujifilm X-T200 aynasız fotoğraf makinesi tanıtıldı; işte Türkiye fiyatı ve özellikleri!

Aynasız fotoğraf makinesi pazarının yıldız isimlerinden Fujifilm, 2020’nin ilk modeliyle karşımızda. İşte tüm detaylarıyla Fujifilm X-T200.

Fujifilm, ürün gamını büyütmeyi sürdürüyor. 2020’nin ilk aynasız fotoğraf makinesi olan Fujifilm X-T200, direkt olarak X-T100’ün yerini alıyor. Model ilk olarak firmadan alıştığımız bir tasarım çizgisine sahip. Yapılan değişiklikler ile biraz daha modern ve aynı zamanda sade görünen makine, oldukça geniş bir hareket kabiliyetine sahip dokunmatik ekran (3,5 inç) üstüne kuruluyor. Üstünde Fuji kullanıcılarının alıştığı manuel kontrol tekerleri taşıyan ve üç farklı renk seçeneği sunulan model, teknik tarafa geçtiğimiz zaman 24,2 megapiksel bir APS-C CMOS Bayer sensör üstüne kuruluyor. Bakır yerine alüminyum kullanıldığı aktarılan sensör, bu sayede daha hızlı okuma yapabiliyor ve 25.600 ISO’a kadar çıkılmasına izin veriyor. X-T100’den daha hafif yani daha taşınabilir (370 gram) olan makine, yüksek otomatik netleme performansı sunuyor. Bu konuda iddialı açıklamalar yapan şirket, netleme konusunda sensör kapsamını ve netleme noktalarını hatırı sayılır oranda yükseltmiş durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Model fotoğraf yanında video tarafında da ciddi bir iyileştirme getiriyor. Çünkü Fujifilm X-T200 ile 4K çözünürlükte crop / kırpma olmadan 29,97 ya da 24 fps video çekilebiliyor. İstenirse 1080p 120 fps yavaş çekim yapabilen aynasız, elektronik olarak video sabitleme gerçekleştirebiliyor. Saniyede 8 kare seri çekim yapabilen lensleri değiştirilebilen aynasız fotoğraf makinesi X-T200, yerleşik bir flaş birimine de sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fujifilm X-T200 genel olarak güzel bir paket olmuş

Gelişmiş aynasız fotoğraf makinesinin yurt dışı gövde fiyatı 700 dolar seviyesinde. Modelin Türkiye fiyatı ise 4.100 TL seviyesinde yer alıyor. Makine XC 15-45mm F3.5-5.6 OIS PZ kit lens ile 800 dolarlık bir fiyat çıkarıyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da Leica’nın en yeni modeli