reklamı kapat

POPÜLER

Sony Xperia
Sony Xperia

Sony imzalı yeni amiral gemisinden önemli detaylar

Sony, MWC 2020 kapsamında birçok yeni telefon modeli tanıtacak. İşte bu modeller arasında şirket için bir ilke imza atacak amiral gemisi de olacak.

Sony, MWC 2020’ye geniş bir telefon kataloğu ile geliyor. Girişten amiral gemisi düzeyine kadar en az beş farklı telefon tanıtacak firma, gelen bilgilere göre etkinlikte ürün gamındaki ilk 5G’li amiral gemisini de görücüye çıkartacak. Bu modelin Xperia 5 Plus ya da Xperia 1.1 olarak isimlendirileceği tahmin edilirken, cihazın daha önce sızan tasarımı da güzel görünüyor. Amiral gemisi sizin de görebileceğiniz üzere ince çerçevelere, uzun yapıya ve çentiksiz bir tasarıma sahip. Parmak izi sensörü yan tarafında yer alan cihaz, ön kamerasını üst çerçevesinde taşıyor. Telefonun 6,6 inç 21:9 OLED bir ekran üstüne kurulduğu aktarılırken, modelin gücünü Snapdragon 865 işlemciden ve 8 GB RAM‘den aldığı belirtiliyor. Bağlantı tarafında USB-C kullanan ve 3,5 mm portu taşımayan telefon, 128 GB’lık artırılabilir hafızaya sahip olacak deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hakkında bilgilerin sızdığı diğer 2020 Sony Xperia modelleri şöyle

Firmanın 2020’deki en iddialı modellerinden birisi bir başka amiral gemisi Sony Xperia 3 olacak deniyor. Geçtiğimiz dönemde Geekbench‘e giriş yapan model, gücünü Snapdragon 865 işlemciden alıyor. En üstte tam 12 GB RAM ile donatılabilecek denilen akıllı telefon, arkasında altı farklı kamera taşıyor. Burada 20 megapiksel F2.4 + 48 megapiksel F1.2/F2.4 + 16 megapiksel F2.4 + 8 megapiksele F2.4 + 12 megapiksel F1.2/2.4 + 0,5 megapiksel ToF sensörlü ilginç bir kurulum yer alıyor.

Bir diğer model ise Xperia 5’in üstüne Xperia 5.1 olacak deniyor. Bu modelde de dörtlü kamera, 5G ile QHD ekran bizleri karşılayacak. Ayrıca firmadan Xperia 10’un üstüne Sony Xperia 10, Xperia 10 Plus’ın üstüne ise Xperia 9.1 modelleri gelecek. Bu telefonlar orta seviyede konumlandırılacak. Ek olarak bir 5,5 inç ekrana ve Snapdragon 665 işlemciye sahip Sony Xperia Compact modelinin de adı geçiyor.

İlginizi Çekebilir

Google destekli ilginç telefon projesi